Véget ért a Szenior Szabadegyetem őszi féléve
Félévzáró rendezvényéhez érkezett a Szenior Szabadegyetem. Az őszi félév utolsó előadásán Dr. habil. Dobos Csilla beszélt az orvosok és a betegek közötti kommunikáció sajátosságairól.
Az őszi félév ötödik egyben utolsó előadásán Dr. habil. Dobos Csilla előadásán arról beszélt milyen fontos az orvos és beteg közötti kommunikáció, mivel sok esetben a diagnózisalkotás egyik legfőbb eleme az, amit a beteg elmond magáról, körülményeiről, állapotáról.
Bartók Alexandra
„Amikor orvoshoz megyünk, természetesen nem elsősorban a kommunikációra gondolunk, hanem arra, hogy mi a bajunk, mi fáj és legfőképpen arra, hogy hogyan lehetünk újra egészségesek. Pedig a helyes diagnózis felállításának és a hatékony gyógyításnak az egyik alapvető feltétele a megfelelő kommunikáció az orvos és a beteg között.” – árulta el Dr. habil. Dobos Csilla.
Az előadó prezentációja során kitért arra, hogy hogyan változott meg az orvos és a beteg közötti együttműködés a XXI. század elejére. Beszélt természetesen az elvárásokról is az orvossal és a beteggel szemben, kiemelve a hangnem fontosságát, az időhiányt és a szakmai kifejezések használatát.
Dr. habil. Dobos Csilla előadásában elmondta azt is, mitől függ a hatékony orvos-beteg kommunikáció, valamint azt, hogyan készüljünk ezekre a párbeszédekre, hiszen ez a folyamat nagyban segíti az orvos diagnózisának a felállítását, illetve a terápia meghatározását.