https://kolorline.hu/Kazincbarcika Város Önkormányzata arra buzdít: Maradj otthon! – 2020. április 16.

Kazincbarcika Város Önkormányzata arra buzdít: Maradj otthon! – 2020. április 16.

Szerző:

Kazincbarcika Város Önkormányzata

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Helyzetjelentés: Kazincbarcika város illetékességi területén járványügyi megfigyelés alatt álló személyek száma: 81 fő. Járványügyi elkülönítés alatt álló személyek száma: 0 fő.

Védőmaszkok a lakosságnak

Kazincbarcika Város Önkormányzata minden kazincbarcikai háztartásba 2 db mosható, fertőtleníthető, minősítő tanúsítvánnyal rendelkező védőmaszkot juttatott el. Ezáltal 26.000 db textil maszk segíti az otthoni, egyéni védekezést a koronavírus ellen.
Abban az esetben, ha Ön valamilyen oknál fogva nem kapta meg az önkormányzat levelét postaládájába, átveheti a Család-és Gyermekjóléti Szolgálatnál (Építők u. 15./A) Kérjük, kerüljék a csoportosulást az átvételkor!
A maszk helyes viseléséről és a fertőtlenítés menetéről szóló kisfilmeket az alábbi linken tekinthetik meg:
https://kolorline.hu/hirek/kazincbarcika/2020-04-10/moshato-fertotlenitheto-minosito-tanusitvannyal-rendelkezo-szajmaszkokat-juttat-az-onkormanyzat-minden-haztartasba-kazincbarcikan


Stratégiai partnerek támogatása

Nagy öröm számunkra, hogy a veszélyhelyzet idején is számíthatunk kiemelt, stratégiai partnereinkre. A Wanhua Borsodchem Zrt. 5000 db, az Alteo Nyrt. 1500 db egyszer használatos sebészi maszkkal segítette városunkat a vírus elleni védekezésben. Támogatásukat ezúton is köszönjük.


Érettségi (forrás: MTI)

A kormány döntése alapján kizárólag írásbeli érettségi vizsgákat szerveznek a koronavírus járvány miatt május 4-től. A döntés értelmében azoknak lesz lehetőségük érettségit tenni, akiknek a továbbtanulás miatt erre szükségük van, ez mintegy 83 ezer diákot érint. A mostani vizsgaidőszakban előrehozott vizsgákra nem lesz mód. A vizsgákat várhatóan mintegy két hét alatt bonyolítják le.
Az írásbeli vizsgákat úgy kell megszervezni, hogy egy teremben tíznél több diák nem tartózkodhat majd, és a másfél méteres távolságot is be kell tartani. Szóbeli csak azon tárgyaknál lehet, ahol nincs lehetőség írásbelit tartani, ez 3178 diákot érint. Senkinek sem kötelező érettségi tenni, ha valaki úgy dönt, most nem vizsgázik, erre ősszel lehetősége lesz. Ebben az esetben a jövő évi felvételi eljárásba tud bekapcsolódni.


Hétvégén ismét tilos lesz a kiemelt közterületek látogatása

Az önkormányzatok e hét szombatjára és vasárnapjára ismét megkapják azt a jogi lehetőséget a kormánytól, hogy saját maguk szabályozzák a közterület-használat rendjét. Ennek értelmében Kazincbarcika Város kiemelt közterületei, mint a Herbolyai-tó és környéke, a Csónakázó-tó és környéke, a Völgy Park, valamint az Eötvös tér nem látogatható.


A vírus világszerte megmutatta, hogy mindenkit elérhet, de a szépkorúak vannak a legnagyobb veszélyben. Épp ezért MINDANNYIAN miattuk maradunk otthon, mert szeretnénk vigyázni szüleinkre, nagyszüleinkre.

AZ OTTHONMARADÁS AZT JELENTI, HOGY NEM MEGYÜNK KI A LAKÁSBÓL.

Köszönjük, hogy figyelnek magukra, egymásra, és ezért otthon maradnak.

Szitka Péter polgármester
Klimon István alpolgármester

További híreink

Nyári szünetet tart az Egressy Béni Városi Könyvtár

Dátum: 2026. jún 23. 17:00

Az Egressy Béni Városi Könyvtár 2026. június 22. és augusztus 2. között nyári szünet miatt zárva tart.

Augusztustól érvénytelenek lesznek a régi személyi igazolványok

Dátum: 2026. jún 23. 15:41

2026. augusztus 3-án érvényüket vesztik a 2000. január 1. előtt kiállított, régi típusú, könyv alakú személyazonosító igazolványok – hívta fel a figyelmet a Kazincbarcikai Járási Hivatal.

Újra beköszöntött a „szökőévszak” Kazincbarcikán – főszerepben a vízijáték-show

Dátum: 2026. jún 23. 06:00

Az utolsó tanítási nap nemcsak a nyári szünetet hozta el Kazincbarcikán, hanem a város határain túl is kedvelt, ikonikus, szemet-fület gyönyörködtető vízijáték-show és a többi ragyogó szökőkút indulását is. Június 19-én Kolorcity apraja-nagyja összegyűlt a Fő téren, hogy újra csak úgy „igya” a szikrázó színekkel játszó vízsugarak régi és új dalait.

A Szalézi gimi az évzáró fénypontjaként vette át az értéktári emléklapot

Dátum: 2026. jún 22. 08:49

Hagyományos Te Deum szentmisével búcsúztatta a tanévet a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium Kazincbarcikán. Június 19-én a Szent Család-templomban tartott évzáró szertartásnak a diákok műsora, az egyházi és gimnáziumi beszédek, valamint a közös imádkozás mellett egy különleges pillanata is volt. A tanintézmény ezen a rendezvényen vehette át Szitka Péter polgármestertől a Gimi Galéria Települési Értéktárba kerüléséért járó emléklapot.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk