https://kolorline.hu/Bezártak az éttermek, de nem maradunk menü nélkül

Bezártak az éttermek, de nem maradunk menü nélkül

Szerző:

Kazincbarcika Város Önkormányzata

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Alig eszméltek fel az étteremtulajdonosok a vendégekre is kiterjesztett maszkhordás szigorítása után, pár napra rá megérkezett az új kormánydöntés, hogy november 12-étől az éttermek bezárnak, csak házhoz szállítás lehetséges majd, az üzemi étkezdék azonban nyitva tarthatnak. Az üzletek, a fodrászatok és az egyéb kisipari szolgáltatók este 19 órakor bezárnak, a szállodák csak üzleti célból érkezett vendégeket fogadhatnak, turistákat pedig nem. Az éjszakai kijárási tilalom este 8 és reggel 5 óra között lesz érvényben.

Arra voltunk kíváncsiak, hogyan érintette a kazincbarcikai éttermeket ez az újabb, rendkívül nehéz helyzet.
– Nagyon rosszul érintett minket a hír, főként, hogy Márton-napra már szinte egész hétre le voltak foglalva az asztalaink. Természetesen az alapanyagokat is úgy szereztük be, hogy bőségesen tudjanak a vendégeink választani a különleges ludas ételeink közül – mesélte el első reakcióját Pelyhéné Koós Henrietta étteremtulajdonos.
– Szerencsére a tavaszi bezárással ellentétben mostanra fel vagyunk készülve a házhoz szállításra, ami jól működik. Az ételekért el is lehet jönni hozzánk, a kollégák kiadják a pultnál. A vendégeink tudják, hogy mi mindig betartjuk a szabályokat, látják, hogy maszkot, kesztyűt is használunk, és nagyon nagy gondot fordítunk a tisztaságra. Ők is maszkban lépnek be hozzánk, már szólni sem kell senkire sem – folytatta Henrietta, aki bevallotta, számukra a legnehezebb dolog az egészben az, hogy elcsendesedett az étterem, nem tudnak találkozni a vendégeikkel.
– Nagyon hiányoznak nekünk a beszélgetések, az éttermi kiszolgálás, mert már megszoktuk, és imádjuk a nyüzsgést! A forgalom nyilván csökkent, de még most sem fenyeget minket az a veszély, hogy valamelyik kollégától meg kell válnunk, vagy be kellene zárnunk. Reméljük, hogy hamarosan túl leszünk ezen is, és végre minden a régi kerékvágásban haladhat majd tovább.

Hasonlóan a helyzet egy másik helyi étteremben is, Lukács Lívia étteremvezető is bizakodva várja a járvány csendesülését:
– Sajnos számítottunk erre, de így sem egyszerű az új helyzethez alkalmazkodni. Kiszállítással próbáljuk a bevételt növelni és ezáltal minél tovább túlélni. Reméljük, hogy az intézkedés nem tart tovább 30 napnál, de ha véget is ér, akkor is a neheze még hátra van. Az téli ünnepi időszak forgalomkiesése, az évzáró rendezvények elmaradása miatti bevételkiesés komoly nehézségeket okozhat, ha a rosszabb forgatókönyv valósul meg.

 

További híreink

Gólokért és továbbjutásért küzdöttek – Diákolimpia-körzeti döntő Kazincbarcikán

Dátum: 2026. febr 24. 09:00

Február 19-én a Kazinczy Ferenc Tornacsarnok adott otthont a Kézilabda Diákolimpia III. korcsoportos körzeti döntőjének. A lány- és fiúcsapatok a vármegyei elődöntőbe jutásért léptek pályára.

Az alapoknál kezdődik minden – régiós bébi vízilabda-forduló a Kazincbarcikai Vízi Komplexumban

Dátum: 2026. febr 23. 20:46

A Magyar Vízilabda Szövetség északkeleti régiója bébi bajnoki fordulónak adott otthont február 22-én a Kazincbarcikai Vízi Komplexumban. A kilenc csapatos versenynapon a mérkőzések mellett az úszástudás felmérése is kiemelt szerepet kapott.

Ceruzák csatája az Egressyben – 39 versenyző mérte össze tudását

Dátum: 2026. febr 22. 17:50

Kilencedik alkalommal adott otthont rejtvényfejtő versenynek Kazincbarcika. A 2026-os fordulóban 39 versenyző mérte össze tudását, akik mintegy 100 kilométeres körzetből érkeztek. A rendezvényt ezúttal is az Idővár Nyugdíjas Kulturális Klub szervezte Kazincbarcika Város Önkormányzatának támogatásával, és többéves kitérő után ismét az eredeti helyszínen, az Egressy Béni Művelődési Központban tartották meg.

„Legyen ez egy őrült karnevál!” – Farsang a Kincsem Napköziben

Dátum: 2026. febr 21. 23:02

Valóban önfeledt, kitörő lelkesedést, tapsot, táncot és nevetést hozott a fogyatékossággal élő személyek nappali ellátását biztosító Kincsem Napközi farsangja a résztvevők körében. A gondozottak egyéni jelmezbemutatókkal léptek társaik elé, miközben a már visszatérő Diri Dongó együttes szolgáltatta a zenét és az ütemet. A készülődéshez az Idővár Nyugdíjas Kulturális Klub is hozzátette a magáét.

KolorTV élőben

Programajánló

Fitt Barcika 2026

Kazincbarcika

Marcel Achard: A bolond lány - Színházi évad Kazincbarcikán

Egressy Béni Művelődési Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk