Iskolai félévzárás a digitális oktatás jegyében
Február 1-jéig biztosan marad a digitális oktatás a középfokú oktatási intézmények 9-12. évfolyamain. A napi oktató, nevelő munka mellett a pedagógusoknak készülniük kell az első félév zárására is, ami ebben az évben a megszokottaktól eltérő lesz.
Üresek a tantermek a folyosók és a tanári is a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban. Normál esetben ebben a teremben éppen matematika óra lenne. Balla Árpád az iskola igazgatója elmondta, hogy a legnagyobb problémát abban látja, hogy a diákok nem találkoznak egymással, sem pedig a pedagógusokkal, így a közösségi élmény hiánya nagyban befolyásolhatja a diákok otthoni tanulását.
– Ez akár egy lehetőség is lehet a végzős diákoknak, hiszen jövőre, amikor felsőfokú oktatási intézményekben fognak tanulni, akkor senki sem lesz mellettük, hogy figyelmeztesse őket a tananyag elsajátítására – tette hozzá az igazgató. A digitális oktatásban való részvétel sosem lesz olyan, mint egy normál tanóra.
Az iskolákban az első félév 2021. január 22-ig tart, az intézmények január 31-ig értesítik majd a diákokat és a szülőket a félévi eredményekről. A pedagógusok nem tudnak objektív képet kapni a tanulók felkészültségéről a leadott tananyagok elsajátításáról.
A téma kapcsán az Irinyi János Református Oktatási Központ igazgatója, Csernaburczky Ferenc megkeresésünkre elmondta, intézményükben zökkenőmentes a digitális oktatás. Az érettségi előtt álló diákok fakultációs órákon is részt vehetnek, főképpen azokból a tantárgyakból, amelyek a sikeres érettségi vizsgához szükségesek. A félév zárása az Irinyiben a pedagógusok körében egy úgynevezett online konferencián valósul meg, ahol közösen értékelik az elmúlt időszakot.
Az operatív törzs tájékoztatása szerint az érettségi és felvételi eljárások rendben le fognak zajlani, nem maradnak el. Az érettségi időpontján nem terveznek változtatni, egy teremben legfeljebb 10 fő jelenlétében bonyolíthatóak le a vizsgák.