Megemlékezést tartott a Kazincbarcikai Hadigondozottak Egyesülete
79 éve, azaz 1943. január 12-én, a második világháború oroszországi frontján volt a doni katasztrófa. Néhány nap csaknem száznyolcvanezer magyar katona vesztette életét, vagy tűnt el. Erre a szomorú alkalomra emlékezett vissza a Kazincbarcikai Hadigondozottak Egyesülete.
A 2. magyar hadsereg a Magyar Királyi Honvédségnek az 1941/1942-ben érvényes hadrendben nem szereplő alakulata volt, amelyet 1942-ben állítottak fel, és a keleti hadszíntérre küldték harcolni. A hadsereg 1943 januárjában a Voronyezs körzetében vívott harcok során rendkívül súlyos, megsemmisítő veszteségeket szenvedett. A Don-kanyarban vívott harcok a magyar hadtörténelem legszomorúbb fejezetei közé tartoznak: a megfelelő fegyverzet és felszerelés nélkül kiküldött, lehetetlen feladattal megbízott honvédek ezrei szenvedtek, és vesztek oda a -40 fokos orosz télben. Erre a tragédiára emlékezett a Kazincbarcikai Hadigondozottak Egyesülete.
A megemlékezésen az Ózdi Szakképzési Centrum Surányi Endre Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium diákja megható műsorral készültek, valamint Nagy Géza őrnagy tisztelgett a hősök emléke előtt.
Kardos Mihály köszöntő beszédében kiemelte, hogy fontos az emlékezés, hiszen a magyar történelem egyik legnagyobb katasztrófájának az üzenete nem más, mint a katonák helytállása, hazaszeretete és áldozathozataluk, akik idegen terepen is a hazájukat védték, majd hősként haltak meg.