https://kolorline.hu/A mentősöket ünnepelték

A mentősöket ünnepelték

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A magyar mentők napja alkalmából június 02-án Szendrei Péter mentőtiszt és Csala András mentőállomás vezető mentőtiszt kapta a Kazincbarcika Város Polgármesterének Elismerő Oklevelét. Az elismeréseket Szitka Péter polgármestertől vették át a kitüntetettek.

Kazincbarcika Város Önkormányzata az elmúlt évekhez hasonlóan igyekszik támogatni a Kazincbarcikai Mentőállomás dolgozóinak munkáját, így egyeztetve Csala Andrással, a Mentőállomás vezetőjével egy 14 terítékes mosogatógépet ajándékozott az itt dolgozó szakembereknek.

1887. május 10-én alakult meg Budapesten az Önkéntes Mentőegyesület Kresz Géza fővárosi kerületorvos kezdeményezésére. A mentés ügye 1948-ig a társadalmi egyesületek kezében maradt, akkor jött létre az Országos Mentőszolgálat és így a mentés állami feladattá vált. Napjainkban az Országos Mentőszolgálat irányítja a különböző mentőszervezetek működését, szakembereket képez, valamint országszerte oktatja az oxyológiát, azaz a mentéstant. Május 10-ét a szolgálat születésnapjává nyilvánították, ekkor ünnepeljük a mentők napját Magyarországon.

A jeles alkalom kapcsán a kazincbarcikai mentősöket ünnepelték, így Szendrei Péter mentőtiszt és Csala András mentőállomás vezető mentőtiszt kapta a Kazincbarcika Város Polgármesterének Elismerő Oklevelét.

Szendrei Péter mentőtiszt., 2004. augusztus 1-től dolgozik az Országos Mentőszolgálat állományában. Kezdetben, mint kivonuló mentőápolóként majd 2012-óta kivonuló mentőtisztként áll a betegek szolgálatában. A kazincbarcikai mentőállomásra 2014-ben érkezett. A helyszínen nyugalma, magas szakmaisága méltán mindenkiben tiszteletet vált ki. A betegekkel szemben szolgálatkész, empatikus. Szívügyének tekinti a magas szintű helyszíni ellátást. Ötleteivel, tanácsaival, a fiatalabb dolgozók, mindennapi életét próbálja könnyíteni. Munkássága során a praehospitális ellátás minden aspektusát magas szintre vitte. Szakmai tudása, gyakorlati tapasztalata mellett megőrizte szerénységét és alázatát az oxyológiával szemben.

Csala András mentőállomás vezető mentőtiszt középiskolásként hivatásos katona szeretett volna lenni, a középiskola után katonai felsőoktatásban kezdte tanulmányait. 1994-ben váltott és lépett be a mentőszolgálat kötelékébe mentőápolóként az ózdi mentőállomáson. Hamar beilleszkedett, a Bajtársaival jó kapcsolatot teremtett. Szakmai elhivatottsága és empatikus jelleme fejlődésre sarkallta, ennek okán mentőtiszti főiskolát végzett. Ózdról elkerülve Tiszaújvárosban és Miskolcon teljesített szolgálatot, 2006-tól Kazincbarcikán. Mentésirányító, mentésvezető beosztásokat követően 2012-től a kazincbarcikai mentőállomás vezető mentőtisztje. Ezzel járó kötelezettségei mellett aktívan részt vett a mentőszolgálat dolgozóinak oktatásában, továbbképzésében. A vezető jelző tökéletesen illik Rá, Bajtársai bármikor, bármiben számíthatnak Andrásra, legyen szó szakmai kérdésről vagy egy szimpla baráti tanácsról. Kivonuló munkáját példaértékűen végzi, nyugodt, a szakmai tudása megkérdőjelezhetetlen, minden beteget a szakma szabályainak megfelelően, precízen, maximálisan lát el.

További híreink

A Szalézi gimi az évzáró fénypontjaként vette át az értéktári emléklapot

Dátum: 2026. jún 22. 08:49

Hagyományos Te Deum szentmisével búcsúztatta a tanévet a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium Kazincbarcikán. Június 19-én a Szent Család-templomban tartott évzáró szertartásnak a diákok műsora, az egyházi és gimnáziumi beszédek, valamint a közös imádkozás mellett egy különleges pillanata is volt. A tanintézmény ezen a rendezvényen vehette át Szitka Péter polgármestertől a Gimi Galéria Települési Értéktárba kerüléséért járó emléklapot.

Idén is megünnepelték a magyar úszás napját Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jún 21. 08:00

Egész napos programokkal várták az úszás kedvelőit június 17-én, a magyar úszás napja alkalmából. A Vízi Komplexum idén először adott otthont a nagy múltú vizes napnak, ahol ajándék úszással, vízi programokkal, bemutató edzésekkel és sportos előadásokkal várták az érdeklődőket.

Élj SZER-telenül! – újra több ezer fiatalt mozgatott meg a prevenciós nap Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jún 20. 17:24

A Don Bosco Sportközpont mellett rendezte meg idei prevenciós napját a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság. Az Élj SZER-telenül! kampányeseményen több mint háromezer résztvevő találkozhatott látványos bemutatókkal, interaktív programokkal és a biztonságos mindennapokat segítő tanácsokkal.

Országos bajnokságokra készültek a fiatal úszók a Kazincbarcikai Vízi Komplexumban

Dátum: 2026. jún 20. 16:20

Először adott otthont a Kazincbarcikai Vízi Komplexum annak a regionális úszóedzőtábornak, amelyet a Delfin Vízisport Klub szervezett. Két héten át több egyesület különböző korcsoportos versenyzői készültek a város vízi pályáin a közelgő országos bajnokságokra. A tavalyi program sikerét idén a nagyobb szabású, professzionálisabb helyszín is tovább erősítette.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk