A mentősöket ünnepelték
A magyar mentők napja alkalmából június 02-án Szendrei Péter mentőtiszt és Csala András mentőállomás vezető mentőtiszt kapta a Kazincbarcika Város Polgármesterének Elismerő Oklevelét. Az elismeréseket Szitka Péter polgármestertől vették át a kitüntetettek.
kapcsolódó galéria
Kazincbarcika Város Önkormányzata az elmúlt évekhez hasonlóan igyekszik támogatni a Kazincbarcikai Mentőállomás dolgozóinak munkáját, így egyeztetve Csala Andrással, a Mentőállomás vezetőjével egy 14 terítékes mosogatógépet ajándékozott az itt dolgozó szakembereknek.
1887. május 10-én alakult meg Budapesten az Önkéntes Mentőegyesület Kresz Géza fővárosi kerületorvos kezdeményezésére. A mentés ügye 1948-ig a társadalmi egyesületek kezében maradt, akkor jött létre az Országos Mentőszolgálat és így a mentés állami feladattá vált. Napjainkban az Országos Mentőszolgálat irányítja a különböző mentőszervezetek működését, szakembereket képez, valamint országszerte oktatja az oxyológiát, azaz a mentéstant. Május 10-ét a szolgálat születésnapjává nyilvánították, ekkor ünnepeljük a mentők napját Magyarországon.
A jeles alkalom kapcsán a kazincbarcikai mentősöket ünnepelték, így Szendrei Péter mentőtiszt és Csala András mentőállomás vezető mentőtiszt kapta a Kazincbarcika Város Polgármesterének Elismerő Oklevelét.
Szendrei Péter mentőtiszt., 2004. augusztus 1-től dolgozik az Országos Mentőszolgálat állományában. Kezdetben, mint kivonuló mentőápolóként majd 2012-óta kivonuló mentőtisztként áll a betegek szolgálatában. A kazincbarcikai mentőállomásra 2014-ben érkezett. A helyszínen nyugalma, magas szakmaisága méltán mindenkiben tiszteletet vált ki. A betegekkel szemben szolgálatkész, empatikus. Szívügyének tekinti a magas szintű helyszíni ellátást. Ötleteivel, tanácsaival, a fiatalabb dolgozók, mindennapi életét próbálja könnyíteni. Munkássága során a praehospitális ellátás minden aspektusát magas szintre vitte. Szakmai tudása, gyakorlati tapasztalata mellett megőrizte szerénységét és alázatát az oxyológiával szemben.
Csala András mentőállomás vezető mentőtiszt középiskolásként hivatásos katona szeretett volna lenni, a középiskola után katonai felsőoktatásban kezdte tanulmányait. 1994-ben váltott és lépett be a mentőszolgálat kötelékébe mentőápolóként az ózdi mentőállomáson. Hamar beilleszkedett, a Bajtársaival jó kapcsolatot teremtett. Szakmai elhivatottsága és empatikus jelleme fejlődésre sarkallta, ennek okán mentőtiszti főiskolát végzett. Ózdról elkerülve Tiszaújvárosban és Miskolcon teljesített szolgálatot, 2006-tól Kazincbarcikán. Mentésirányító, mentésvezető beosztásokat követően 2012-től a kazincbarcikai mentőállomás vezető mentőtisztje. Ezzel járó kötelezettségei mellett aktívan részt vett a mentőszolgálat dolgozóinak oktatásában, továbbképzésében. A vezető jelző tökéletesen illik Rá, Bajtársai bármikor, bármiben számíthatnak Andrásra, legyen szó szakmai kérdésről vagy egy szimpla baráti tanácsról. Kivonuló munkáját példaértékűen végzi, nyugodt, a szakmai tudása megkérdőjelezhetetlen, minden beteget a szakma szabályainak megfelelően, precízen, maximálisan lát el.