https://kolorline.hu/Emlékezés az elesett hősökre

Emlékezés az elesett hősökre

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Kazincbarcika Város Önkormányzata, a Vajányi Lajos Bajtársi Egyesület és a Kazincbarcika-alsói Református Egyházközség szervezett megemlékezést a magyar hősök emlékünnepén. A háborús emlékműnél Husonyicza Gábor elnök kiemelte: csak a méltó emlékezés ad halhatatlanságot azoknak a magyar katonáknak, akik életüket áldozták Magyarországért.

Május utolsó vasárnapja a magyar hősök emléknapja. Kazincbarcikán is ekkor emlékeznek meg azokról a katonákról, akik valaha akár katonaként, akár civilként életüket áldozták vagy kockáztatták Magyarországért.

Husonyicza Gábor, a Vajányi Lajos Bajtársi Egyesület elnöke a Kazincbarcika-alsói Református Egyházközség templomkertjében állított emlékműről azt mondta: mementóként, néma felkiáltójelként állították, hogy tisztelegjen az örök emberi érték, az élet előtt, tanúságul, hogy gyerekeink, unokáink elkerüljék ezt a sorsot.  Az elnök kiemelte: az alkalom nem gyászünnep, hanem büszke és öntudatos kegyelet azok iránt, akik életük kockáztatásával halhatatlanságot biztosítottak maguknak.

„A nemzeti gyász és büszkeség megerősítésére szolgáló alkotások örök emléket állítanak mindazoknak, akik a hadsereg kötelékében hűen teljesítették kötelességüket, és nemzetünk osztatlan hálás elismerésére érdemessé váltak” — fogalmazott beszédében Husonyicza Gábor.

Az istentisztelettel kezdődő, majd koszorúzással véget érő ünnepségen a jelenlévők a kegyelet virágait helyezték el a háborús emlékművénél.



 

További híreink

Rendkívüli ülés: költségvetés, mintegy 800 milliós befizetés és több városi fejlesztés is napirendre került

Dátum: 2026. aug 13. 20:36

Kazincbarcika 2026. évi költségvetésének módosításáról, a várost terhelő majd’ 800 millió forintos befizetési kötelezettségről és az annak kompenzálására benyújtott rendkívüli támogatási igényről is tárgyalt augusztus 13-i rendkívüli ülésén Kazincbarcika Város Önkormányzatának képviselő-testülete. Pozitív döntés esetén a felszabaduló forrásból többek között távhőrekonstrukció, önkormányzati lakások felújítása, kórházi eszközfejlesztés és városüzemeltetési gépbeszerzés valósulhatna meg.

ÁLHÍR a farkastámadás - A rendőrség cáfolja a kazincbarcikai farkastámadásról szóló hírt

Dátum: 2026. aug 12. 16:00

A Kazincbarcikai Rendőrkapitányságnak nincs tudomása arról a farkastámadásról, amelyről a 3700PontHu Facebook-oldalán jelent meg cikk a napokban. A bejegyzés szerint Kazincbarcika külterületén, a város lakott részétől néhány száz méterre farkasfalka támadt egy juhállományra, és az esettel kapcsolatban rendőri intézkedés is történt. A Kolorline megkereste a rendőrséget: Nagy Gábor rendőr alezredes, a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság vezetője határozottan cáfolta a rendőrségi intézkedésről és a hatósághoz érkezett bejelentésről szóló állításokat.

Támogatások iskolakezdés előtt – többféle segítséget kaphatnak a kazincbarcikai családok

Dátum: 2026. aug 11. 11:04

A tanévkezdés jelentős kiadást jelenthet a családok számára, Kazincbarcika Város Önkormányzata ezért többféle támogatási lehetőséget biztosít az iskolakezdéshez. A beiskolázási támogatás mellett rendkívüli települési támogatás is igényelhető, a kazincbarcikai általános iskolák tanulói pedig évente kétszer tanszercsomagot is kapnak.

Országszerte veszélyezteti a tavakat a hőség – Kazincbarcikán folytatják a Csónakázó-tó levegőztetését

Dátum: 2026. aug 10. 18:36

A tartós aszály, a rendkívüli hőség és a vízhiány egyre több hazai tónál okoz komoly problémát. Miközben Rétimajorban már 185 tonna hal pusztulásáról számoltak be, Kazincbarcikán vasárnap reggelre 26 süllő pusztult el a Csónakázó-tóban. A helyi üzemeltető azonnal megkezdte a beavatkozást, kedden pedig várhatóan újabb levegőztető berendezés érkezik a tóhoz.

KolorTV élőben

Programajánló

XII. Kolorfesztivál – Hat napon át újra együtt Kolorcityben

Kazincbarcika

XII. Kolorfesztivál - részletes program

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk