https://kolorline.hu/Az Univerzális univerzum tudományos diák-tehetségkutató finisszázsa

Az Univerzális univerzum tudományos diák-tehetségkutató finisszázsa

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A Dózsa György Tagiskola, mint akkreditált tehetségpont felelős intézményként vett részt a kiváló Nemzeti Tehetség Program pályázaton 17 dózsás, illetve kazinczys diákkal. A tehetségazonosító teszten jól szereplő gyerekek számos extra élményben és tapasztalatban részesültek. Ennek nyomában születő munkáikat június 19-én egy záróceremónián állították ki.

Az Univerzális univerzum pályázatának felelőse, Fónagyné Pál Zsuzsanna elmondta a Kolorline-nak, hogy a Dózsa György Tagiskola akkreditált tehetségpontként mindig szívügyének tartotta a tehetségek azonosítását, fejlesztését és gondozását. A Kulturális és Innovációs Minisztérium pályázatán sikerrel szerepelve, a Dózsa mellett a Kazinczy Ferenc Tagiskola diákjainak bevonásával valósították meg a projektet.

A diákok a Nemzeti Tehetség Központ adaptív tehetségazonosító tesztjeit töltötték ki, amelyeken négyféle tehetség/tudományterületen összesítve 90% feletti eredménnyel teljesítettek.




Az Univerzális unverizum célja 

A projektfelelős összefoglalta, hogy a csodás univerzum szépségeivel igyekeztek megismertetni a gyerekeket, felkeltve a kíváncsiságukat és a motivációjukat. 

„A tanulók nagyon sok tapasztalatot és élményt szereztek az Univerzális univerzum keretében – hangsúlyozta Fónagyné Pál Zsuzsanna. – Alapvetően végig a nagy ötösről volt szó: a földről, a vízről, a tűzről, a levegőről és kvintesszenciaként az éterről. A természettudományokat a matematikával és az informatikával ötvöztük a foglalkozások során. Ezek célja sem csak az ismeretszerzés volt, hanem a tehetséges gyerekek háttérfejlesztése iskolapszichológus bevonásával.”

Megtudtuk továbbá, hogy a fiatalok bepillantást nyerhettek a csillagászat világába, programoztak, robotokat irányítottak és újfajta digitális eszközöket ismertek meg. Mindemellett egyéni és csapatversenyeken is részt vehettek. A szülők is bekapcsolódhattak a programba kötetlen beszélgetésekkel és a gyerekekkel közösen megoldott feladatokkal.




A program méltó fináléja

Az Univerzális univerzum záróeseményén a tanulók alkotásaiból kaphattak egy kis ízelítőt az egybegyűltek. Ezek összefoglalták az érintett témaköröket is. Az így létrejött kiállításon szerepeltek kollázsok, legómodellek, rajzok, festmények, ábrák, de tableten digitális képgaléria is visszanézhető volt az alkotói folyamatról. Ráadásul az egyik diáklány énekes előadással is fellépett.

„Nem akkor kell meglátni a tehetséget, amikor az már hibátlan, hanem akkor, amikor még csak picit mutat magából” – hangzott el az idézet az pályázat záróünnepélyén, köszönettel az iskolák minden olyan kollégája felé, aki részt vállalt a nemes feladat megálmodásában és megvalósításában.



 

További híreink

Pátrovics Géza a Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapta

Dátum: 2026. márc 13. 14:13

Rangos állami kitüntetésben részesült március 13-án Pátrovics Géza: Magyarország köztársasági elnöke a Magyar Arany Érdemkereszt díjat adományozta a többszörös masters világ- és Európa-bajnok súlyemelőnek, a Kazincbarcikai VSE súlyemelő-szakosztálya vezetőedzőjének.

Barcika hazavár – Verebélyi Diána képzőművész látogatott el szülővárosába

Dátum: 2026. márc 12. 19:05

Az Összefogással Barcikáért Egyesület március 11-én Verebélyi Diána képzőművészt látta vendégül a GinGin Art Caféban rendezett pódiumbeszélgetésen. A kazincbarcikai születésű művész beszélt helyi gyökereiről, pályafutása kezdetéről, a szakmai fejlődéséről és legemlékezetesebb kiállításairól is.

Elkezdődtek a tavaszi munkák Kazincbarcika közterein

Dátum: 2026. márc 11. 16:00

A Barcika Park munkatársai megtisztítják a téli szóróanyagoktól az utakat, a járdákat, és a játszótereken is elvégzik a karbantartási feladatokat. A parkokban már februárban elkezdődött a fák és a bokrok gallyazása. A városüzemeltetési cég idén saját maga neveli ki a közterek virágosításához szükséges palántákat.

Ezüst- és bronzérmek Kiskunfélegyházáról a barcikai birkózóknak

Dátum: 2026. márc 11. 13:59

A Kazincbarcika VSE birkózói három versenyzővel vettek részt az U13-as kötöttfogású területi bajnokságon Kiskunfélegyházán március 8-án. A fiatal sportolók két bronz- és egy ezüstérmet szereztek a megmérettetésen.

KolorTV élőben

Programajánló

Történelmi játszóház március 15-én

Egressy Béni Művelődési Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk