Kolorpóló — alsós diákokat toboroz vízilabdázni a Delfin Vízisport Klub
Alapvető úszástudással rendelkező 7 és 11 év közötti gyerekeket hív a medencébe a Delfin Vízisport Klub. Bárkit várnak, aki a vizes közeget magáénak érzi. Az edzéseket heti kétszer, kedden és csütörtökön tartják a Kazincbarcikai Fedett Uszodában. Jelentkezni az iskolai regisztrációs lapokon, telefonon vagy e-mailben október végéig lehet.
Kovács Lászlótól, Kazincbarcika önkormányzati sporttanácsadójától megtudtuk, hogy a vízilabdázók toborzásának célja erősen összefügg a város sportkoncepciójával.
„A cél, hogy minél több gyerek sportoljon – mondta Kovács László. — Ha valaki a vizes közeget érzi magáénak, az találja meg a helyét az úszással és vízilabdázással foglalkozó Delfin Vízi Sportklubban! A Kolorpóló kimondottan vízilabdával szólítja meg azokat az úszástudással rendelkező gyereket, akik szívesen csatlakoznának a klubhoz és kötnék össze az úszást a labdajátékkal.”
A sporttanácsadó úgy gondolja, hogy ez egy újfajta kihívása a kisiskolásoknak, melynek nyomában reméli, minél többen megtalálják a helyüket ebben a programban, amely elindíthatja a vízilabda-karrierjüket is. Kihangsúlyozta, hogy a 7 és 11 éves célkorosztályból, kifejezetten már úszni tudó gyerekeket keresnek, de ez nem azt jelenti, hogy tökéletesen kell úszniuk: azt majd az edzéseken elsajátítják.
„Az ország egyik legsikeresebb sportjáról van szó, és ebből Kazincbarcika, mint a Nemzet Sportvárosa sem marad ki” — mutatott rá a sporttanácsadó.
Kazincbarcika Város Önkormányzata többféleképpen is támogatja a Delfin Vízi Sportklubot: egyrészt az úszásprogrammal az iskolai évfolyamok és az óvodások úszástanulását, illetve külön támogatja a vízipóló-szakosztályt is.
A Delfines gyerekek mindig mosolyognak
„Azt gondolom, hogy nagyon jó hangulatú a klub — büszkélkedett Kovács László. — A gyerekek, akik idejárnak, mindig mosolygósak. A víz közege mindenkiből mosolyt vált ki, egy örömforrás. Ezt szeretik sokan kiélvezni. Az a gyerek, aki belekóstol, nemcsak ennek az élménynek lehet részese, hanem hosszú távra egészséges életmódot alapozhat meg.”
Simon-Kovács Bolgárka, a Delfinek úszószakosztály-vezetője is várja az alsó tagozatosok jelentkezését, ha már 2-3 úszásnem minimális tudásával és stabil vízfekvéssel bírnak. Felhívta a figyelmet, hogy az iskolákban szétosztott jelentkezési lapokon és az azokon megadott telefonszámon (+36 20 950 8610), e-mail-címen (delfinbarcika@gmail.com) is lehet jelentkezni. A közösségi oldalaikon is aktívak a toborzókampánnyal kapcsolatban, de a honlapon is minden információ elérhető. A szervezők október végéig fogadják a jelentkezési lapokat, de folyamatában is lesz lehetőség a csatlakozásra.
Iskolától iskoláig busszal viszik-hozzák a vízilabdás gyerekeket
„Minden jelentkező gyereket a saját iskolájában a megadott időpont előtt 15 perccel kisbusszal fogunk felvenni, és edzés után ugyanúgy vissza is visszük őket az iskolájukba” — hangsúlyozta Simon-Kovács Boglárka.
Mire van szükség az edzésekhez?
A szakosztály azt is listázta, hogy a felszerelés, amit a kisdiákoknak magukkal kell hozniuk a kedden és csütörtökön a 15:00 és 16:00 óra között zajló edzésekre ugyanaz, mintha úszni jönnének: úszósapka, fürdőruházat, törölköző, köpeny, papucs. A vízilabdához nem kell úszószemüveg, sőt a labda miatt kifejezetten veszélyes is, de Simon-Kovács Boglárka egyelőre biztatta a kezdőket, hogy hozzák csak el, és majd megtanulnak anélkül is úszni.
Pásztor Róbert edző üzenete az érdeklődőknek
A gyerekekkel Pásztor Róbert volt vízilabdázó foglalkozik majd, aki jelenleg úszóedzőként tevékenykedik a klubban. Ő lesz az, aki ezen a vízilabda felkészítő-felzárkóztató tanfolyamon megtanítja őket a labdával bánni, mozogni és a vízilabdás speciális úszásformákat elsajátítani.
„Közel áll hozzám ez a sportág. Egyaránt nagyon szeretem a labdajátékokat és a gyerekeket — vallotta Pásztor Róbert. — Igyekszem az én edzőimtől szerzett tudást átadni azoknak, akik ezt a sportágat választják. A vízilabdához három úszásnem szükséges, a gyors-, a hát- és a mellúszás. A mellúszásból alakítjuk ki játékos formában a szükségszerű lábtempómozgást. Fontos, hogy milyen labdaérzékkel rendelkeznek a gyerekek. Ezt a kettőt kell összehangolni, a labdát és az úszást, és ekkor válhatnak majd vízilabda-játékossá, ami majd egy következő szintet jelent. A cél, hogy mindenki fejlődjön. Ehhez nélkülözhetetlen az odafigyelés. Minden gyerek más, mindenkinél más módszerrel kell elősegíteni a haladást.”
A Kolorpóló program távlati víziója
A Kolorpólóval az a szervezők célja, hogy miután a gyerekek biztos vízilabdatudást szereztek, átkerülhessenek a vízilabda-szakosztályba, és bajnokságokon is indulhassanak. Pásztor Róbert edző úgy véli: a vízilabda egy nagyon jó kis csapatsport, amely összekovácsolja a társaságot.