https://kolorline.hu/Mi minden várható advent első vasárnapján Kazincbarcikán?

Mi minden várható advent első vasárnapján Kazincbarcikán?

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Kazincbarcika évek óta küldetésének tartja megmutatni, hogy az ünnepi várakozás szellemét tovább lehet vinni a családi asztaloktól is, ki a közösségbe. Ezért idén mind a 4 vasárnapra egymáshoz képest is különböző változatos, minőségi programok és vásár övezi a városi gyertyagyújtást. Az első alkalom opcióit összegezzük cikkünkben. Ez az apropó egyúttal az utolsó esély jelentkezni a Mikulás-kocogásra is.

Idén is az adventi gyertyagyújtás bűvkörébe lépünk, ezzel megkezdődik az év legmeghittebb időszaka. Ez a városi közösségekre és a társasági alkalmakra is érvényes lehet a megfelelő rendezéssel. Ennek jegyében változott karácsonyi mesevilággá a Mezey István Művészeti Központ udvara és belterének jókora része is, a családok és a karácsonyi tematikát kedvelő ámuldozó felnőttek számára. Ez a helyszín lesz minden adventvasárnapon, így rögtön az elsőn, december 1-jén is az események epicentruma.

A december 1-jei (első adventvasárnapi) programlehetőségek a Mezey-mesevilágban

Délután 3 órakor indul a műsor, és ekkortól vár mindenkit szeretettel az adventi termelői és kézművesvásár is, együttműködésben a Barcikai Termelői és Kézműves Vásár árusaival és mestereivel. Ők finom falatokkal, kortyokkal és ajándéköltekkel jutalmazzák az adventi kimozdulást. Kínálatukat a helyben, kígyózó sorokkal bizonyított népszerűségű kürtőskalácsos visszatérése és a színtér gasztronómiájának állandó kreatív felelőse, a GinGin kávé- és koktélbár egészíti ki. 


⇒ Az Adventtől újévig programsorozat nyitórendezvénye lesz — szintén 15:00 órától — a „Barcikai Tűzők" adventi tárlatának és a mézeskalács-projekt mézeskalács-kiállításának megnyitója.
⇒ 16:00 órától az arra előjegyzőknek indul az Ünnepi asztalidísz-készítő workshop. 
⇒ Majd 16:30-tól lobbantja lángra advent első lángját dr. Makkai Orsolya polgármesteri kabinetvezető. 
⇒ 16:45-től élvezhetik a jegyet váltók St. Martin 30. jubileumi adventi koncertjét. A többiek zenei jólétéről totpeti alkalmi DJ-zenéje gondoskodik az ünnepi térben. 


Ez a vasárnap az utolsó esély regisztrálni a Mikulás-kocogásra

Azok különösen számoljanak ezzel a nappal, akik készülnek, de még nem jelentkeztek a december 8-i Jótékonysági Mikulás-kocogásra. Nekik az első adventvasárnap az utolsó alkalom, hogy leadják a regisztrációs mikuláscsomagjaikat, hiszen másnap zárul a jelentkezési lehetőség. A „kettő az egyben” részvétel az adventi programon persze ugyanúgy opció: Jótékonysági Mikulás-kocogás regisztráció és adventi programélvezet.

Várunk mindenkit szeretettel fergeteges forgataggal, ünnepi illatokkal és étkekkel, minőségi és értékes ajándékalapokkal, programokkal, közösséggel és eszményi hangulattal.

Aki bármiért is nem tud jönni az első lehetőségre vagy olyan előrelátó, hogy már a többivel is tervezne, annak ajánljuk a teljes összefoglalónkat EZEN A LINKEN!

Utolsó dobások a Mikulás Postába is

Fontos előny, hogy az aktuális téli mesénk a Mikulás Posta helyszínén is játszódik. Aki még nem regisztrált, de szeretne a december 5-én és 6-án esedékes Családi Mikulás-látogatásra, vétek lenne nem élnie a lehetőséggel, hogy helyben adja le az előjegyzést jelentő mikuláscsomagot. Ezt majd maga a Mikulás adhatja át a gyermekének, unokájának a választott napon. A Mikulás Posta másnap, december 2-án zárul. Már csak pár részvételi hely van szabadon, így nem árt a program elejére időzíteni a csomagleadást.

További híreink

Lakossági tájékoztató áramszünetről

Dátum: 2025. máj 29. 10:00

Az MVM Émász Áramhálózati Kft. a biztonságosabb villamosenergia-ellátás érdekében hálózatukon felújítási, karbantartási munkát végez. Emiatt június 3-án több utcában is áramszünetre kell számítani Kazincbarcikán.

Nyelvtanulási pilot-program indult a Kazincbarcikai Tankerületi Központban

Dátum: 2025. máj 29. 06:15

KRÉTA IFM — egyelőre a diákok, hamarosan pedig a szülők és az oktatásban dolgozók is ingyenesen tanulhatnak idegen nyelveket a KRÉTA Idegennyelvi Felkészítő Moduljával. A Kazincbarcikai Tankerületi Központ 10 helyi intézménnyel bekerült egy pilot-programba, vagyis itt 3 éven át használják majd az alkalmazást a kiválasztott iskolák tanulói, aztán mérik a diákok tudását, hogy mennyivel érnek el jobb eredményeket a kiindulóponthoz képest. Az oktatómodul mesterséges intelligencia használatával a nyelvi készségeket fejleszti a kezdőtől egészen a felsőfokig.

A kazincbarcikai távfűtéses társasházak is indulhatnak a költségmegosztók felszerelését segítő, ötmilliárdos pályázaton

Dátum: 2025. máj 28. 22:18

Hamarosan, ez év nyarán indulhat az az ötmilliárd forintos keretösszegű pályázat, amely a társasházakat és lakásszövetkezeteket segítheti a távhőfelhasználás mérhetővé és szabályozhatóvá tételében. A 100 százalékos vissza nem térítendő támogatás segítségével a költségmegosztóval felszerelt társasházak fogyasztásuk arányában fizethetnek a távhőért. (x)

Hősök napi megemlékezés a cselekvő szeretet nevében

Dátum: 2025. máj 28. 21:00

A magyar hősök napját minden év május utolsó vasárnapján tartják, emlékezve azokra a magyar katonákra és civilekre, akik életüket áldozták hazánkért. Kazincbarcika városa idén május 25-én tisztelgett a világháborúban elesett hősök előtt. Az ünnepség a Kazincbarcika-alsói református templomban és udvarán istentisztelettel kezdődött, majd koszorúzással ért véget.

KolorTV élőben

Programajánló

Kolorkölyöktáborok 2025

Kazincbarcika

Reklám

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk