https://kolorline.hu/Venczel-Drótos Olivér lett 2025 első babája Kazincbarcikán

Venczel-Drótos Olivér lett 2025 első babája Kazincbarcikán

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Január 8-án, 9:51-kor született meg Kazincbarcikán az újév első babája, Venczel-Drótos Olivér. Az édesanyja elmondta, hogy bár a kisfiú a vártnál korábban érkezett, teljesen egészséges. A csecsemő 4110 grammal és 52 centiméterrel jött világra, császármetszéssel. Nagy örömmel fogadták a család második gyermekét. Venczel-Drótos Erika elárulta, hogy minden erejére szükség volt a szülés során, de végül megérte minden nehézség.

Olivér a második fiúgyermek a Venczel-Drótos családban, a 7 éves Kornél után. Édesanyja nem gondolta, hogy következő gyermeke korábban érkezik, mondván, hogy nagyfiát jócskán túlhordta, de Olivér „úgy gondolta, hogy kicsit korábban szeretne” jönni. 

„Mivel Olivér farfekvéses volt, császármetszésre készültünk, amely január 13-ára volt megbeszélve – avatott be bennünket Venczel-Drótos Erika. – A kisfiam ezt azonban keresztülhúzta, mert 7-én este elfolyt a magzatvíz, úgyhogy azonnal mentünk a kórházba. Fájásaim akkor még nem voltak, viszont mivel este kaptam vérhígítót, kiderült, hogy a császármetszéssel egy teljes éjszakát várni kell. Reggel 9 óra után toltak a műtőbe és 9:51- kor született meg Olivér császármetszéssel, 4110 grammal és 52 centiméterrel, január 8-án.”

Az édesanyának utólagos meglepetés volt, hogy ő hozta világra az év első kazincbarcikai újszülöttjét. Olivér keresztnevéről viszont már jó előre döntött a család. Mindkét szülő nagyon aranyosnak találta mind a hivatalos formát, mind a becézett alakokat. Emellett úgy vélték, hogy mivel nem túl hosszú ez a név, jól illik a Venczel-Drótos vezetéknévhez. Ezért esett rá gyorsan a választás, és onnantól nem is gondolkodtak másban. Külön öröm, hogy a nagy testvér, a 7 éves Kornél már komoly segítség lehet a baba körül.

A kérdésre, hogy mi üzen az éppen várandós, szülésre készülő édesanyáknak, Venczel-Drótos Erika csak azt válaszolta: „Ki kell hozzá tartani. Sok erő és energia kell hozzá, de aztán minden más lesz, utána rögtön pozitívan gondol rá az ember. Akármikor újra csinálnám.”



 

További híreink

A tűz az újjászületést is jelentheti a Kínai sárkány szobor alkotója szerint

Dátum: 2026. jan 16. 16:53

A nagy lánggal induló 2026-os újév legtöbb kormot kavaró témájához sokan kapcsolódnak. A köztéri szoborrongálás az alkotót, Szőke Gábor Miklós képzőművészt sem hagyja érintetlenül, sőt – borítékolható – tétlenül sem. A koncepció még egyeztetés alatt áll, a szobrász azonban megosztotta gondolatait a Kolorline-nal a lobbanékony téma kapcsán.

Fióktalanok

Dátum: 2026. jan 15. 08:27

Ma a közéletben mintha csak két fiók létezne. Ha egyikbe sem férsz bele, gyanússá válsz. Ha kérdezel, már támadsz. Ha árnyaltan gondolkodsz, hallgatsz. Vannak azonban olyanok, akik nem találnak maguknak fiókot – és nem is akarnak. Akik hisznek abban, hogy a véleménykülönbség nem ellenség, hanem lehetőség.

Új hullámok a városban – jól sikerült a Kazincbarcikai Vízi Komplexum nyitóhónapja

Dátum: 2026. jan 14. 19:28

A város új büszkesége, a Kazincbarcikai Vízi Komplexum nem csupán egy létesítmény, hanem a városlakók életminőségét növelő központ. Decemberi nyitása óta robbanásszerű népszerűséget élvez, több ezer eddigi látogatószámmal. A helyi sportkluboktól az iskolai úszásoktatásig, a törzsvendégektől a családokig sokan lelkesen használják, bizonyítva, hogy a prémium szolgáltatásokkal teli helyszín új szintre emelte a város sport- és szabadidő-kultúráját.

Vármegyei Kézilabda szakmai nap Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jan 13. 19:48

Kazincbarcikán tartotta a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kézilabda Szövetség az első, hagyományindító Kézilabda szakmai napját a Don Bosco Sportközpontban. Az összetett programon a vármegye kézilabdajátékát mintegy 60 résztvevő képviselte. Elméleti előadások, kerekasztal-beszélgetés és gyakorlati bemutatók mellett egyedülálló, egységes időkérő kártyaszettek kiosztását is jegyzi a vármegyei sportszakmai „csúcstalálkozó”.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk