https://kolorline.hu/Indul a BorsodChemben a HYCO IV próbaüzeme

Indul a BorsodChemben a HYCO IV próbaüzeme

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A BorsodChem hosszú távú fejlesztési programjának újabb mérföldkövéhez érkezett. Ennek eredményeképpen a vállalat a napokban megkezdi a hidrogén és szénmonoxid üzemének próbaüzemét.

A BorsodChem új, IV-es gyártelepén a hidrogén és szénmonoxid előállító üzem építési, kivitelezési munkálatai befejeződtek, a technológiai, környezetvédelmi és biztonságtechnikai rendszerei elkészültek, tesztelésük sikeresen megtörtént, a berendezések működésre kész állapotban vannak. A próbaüzem megkezdéséhez szükséges hatósági engedélyek rendelkezésre állnak, a személyzet és a kapcsolódó infrastruktúra felkészült az üzemszerű működés megkezdésére.

A vegyipari vállalat a napokban megkezdi a hidrogén és szénmonoxid (röviden HYCO IV) üzemének próbaüzemét. A folyamat célja a rendszer kapacitásvizsgálata, a technológiai paraméterek kimérése, ellenőrzése és hangolása. Az üzemelés során a normál termeléshez használt egységek mellett a létesítmény biztonsági fáklyaberendezése is üzemelni fog. Ez fényjelenséggel jár, ami különösen napnyugta után nagy távolságról is észlelhető. A látványon kívül a fáklya üzemelése egyéb hatást a környezetre nem gyakorol, annak rendeltetése az üzemindulás időszakában képződött termékgázok kontrollált és biztonságos elégetése mindaddig, amíg azok minősége a termelési célú felhasználásra megfelelő szintet el nem éri.

A HYCO IV üzem termelési láncba kapcsolásával a BorsodChem alapanyag-ellátási biztonsága tovább növekszik, a helyben megtermelt alapanyag és a gyártás során keletkező hőenergia magas fokú hasznosítása pedig nagyban hozzájárul a társaság fenntarthatósági stratégiájának megvalósításához is.

Forrás és fotó: BorsodChem

További híreink

ÖKOllekció-turné indult — az első állomás Parasznya volt

Dátum: 2025. nov 22. 20:20

A 145 települést magába foglaló Sajó-Bódva Völgye és Környéke Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás már sok érdekes és értékes környezetvédelmi kampányt jegyez az elmúlt évekből. A legújabb zöldtérítő projektjének partnere a „divat-újrahasznosítással” foglalkozó miskolci Redesign Divatsuli. A társulás és az iskola novemberben több településes interaktív gyermek és felnőtt foglalkozásokkal lép fel a divatipar szennyével szemben a Barcika Art Nonprofit Kft. szervezésében, majd egy illegális szemétlerakónál szemétdomb-felszámolós napot is tartanak a finálé előtt.

Kemény Dénes elismerően nyilatkozva gratulált a Vízi komplexumhoz

Dátum: 2025. nov 22. 16:42

Dr. Kemény Dénes, a háromszoros olimpiai bajnok vízilabda-válogatott szövetség kapitánya november 19-én Kazincbarcikán tett látogatást. Első útja az átadás előtt álló Vízi komplexumba vezetett, amelyről azt mondta: országosan párját ritkító létesítmény. Ezután „FAdoptált” a Színes hírességek sétányán, majd a KolorAkadémia OnBoard programján szerepelt egy pódiumbeszélgetésen, a tartós siker témájában.

Reggelre már rendben is voltak az utak az első hóesés után Kazincbarcikán

Dátum: 2025. nov 22. 09:18

Az alásózás az eső miatt nem volt opció, de a felülszórás megtette a hatását — minden út járható Kazincbarcikán az idei téli szezon első hóesését követően. Az előrejelzések szerint délután érkezhet a második kör. A Barcika Park Nonprofit Kft. azt kéri az autótulajdonosoktól, hogy lehetőség szerint úgy parkoljanak járműveikkel, hogy a hóekés gép elférjen, így garantálható a megfelelő síktalanítás.

Kazincbarcika tovább küzd a 3 milliárd forintért — 30 napos jogvédelmet kért a város

Dátum: 2025. nov 21. 08:36

„Kazincbarcika tovább küzd azért a 3 milliárd Ft-ért, amit a kormány egy jogszabály-alkotási figyelmetlenség miatt tervez elvonni Kazincbarcikától" — ezt a közösségi médiában, saját oldalán jelentette be Szitka Péter polgármester. A városvezető február óta küzd a szaktárcával, és mostanáig minden követ megmozgatott azért, hogy egy adminisztrációs hiba miatt — amely nem az önkormányzat hibája — nehogy ellehetetlenüljön a város. Ahogyan arról felületeinken is folyamatosan beszámoltunk: a Versenyképes Járások Program a szolidaritási adón túl kíván milliárdokat elvonni Kazincbarcikától, hogy más településeken valósulhassanak meg fejlesztések.

KolorTV élőben

Programajánló

Adventi játszóház és kézműves foglalkozások Kazincbarcikán

Mezey István Művészeti Központ

Csetényi Anikó, Presser Gábor: A piros esernyő - zenés mesejáték

Egressy Béni Művelődési Központ

Színházi évad Kazincbarcikán

Egressy Béni Művelődési Központ

IV. Dédesi fényparádé és jótékonysági felvonulás

Dédestapolcsány

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk