https://kolorline.hu/Gyémántdíjas Kazincbarcika — megduplázta Kolorcity a marketingelismerései számát

Gyémántdíjas Kazincbarcika — megduplázta Kolorcity a marketingelismerései számát

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Újabb gyémántokat söpört be Kazincbarcika az országos „Városmarketing Gyémántdíj” versenyen, amelyet a Magyar Marketing Szövetség és a Miskolci Egyetem Marketing és Turizmus Intézete immár 10. éve hirdet meg. Városunk mostanáig összesen 10 gyémántdíjjal büszkélkedhetett, a szerda esti ünnepélyes átadón azonban megduplázta elismerései számát. Rendezvény-esemény kategóriában 4, marketingkommunikációs megoldások és tartalomgyártás kategóriában pedig 6 gyémántot nyert Kazincbarcika, valamint elhozta hazánk első sajtófigyelő vállalatának, az Observernek a különdíját is.

Díjátadó est gyémántesővel

Nem is sikerülhetett volna jobban a március 5-i „Városmarketing Gyémántdíj” átadó ünnepség Kazincbarcika számára: a város 10 pályázattal indult a megmérettetésen, végül nemcsak 10, hanem 11 elismeréssel zárta a ceremóniát. Az eseményen Sütő Ágnes, a Magyar Marketing Szövetség alelnöke visszaidézte a kezdeteket, amikor prof. dr. Piskóti István, a Miskolci Egyetem Marketing és Turizmus Intézetének vezetője, az MMSZ elnökségi tagja és Hinora Ferenc, az MMSZ elnöke úgy döntött, hogy a marketing városokra vonatkozó speciális területét, az ott megvalósuló értékteremtést különdíjjal szeretnék jutalmazni. Prof. Dr. Piskóti István köszöntőjében kiemelte, hogy évről évre egyre jobb pályázatok születnek.

„A „Városmarketing Gyémántdíj” versenyen maga a pályázat szakmaisága, átgondoltsága, a marketingszabályoknak való megfelelése mérettetik meg — emelte ki a professzor. — A zsűriben nagyon sokan dolgoznak azért, hogy igazságos döntések szülessenek. Minden pályázatot ketten, egymástól függetlenül bírálnak, ahogyan ez az akadémiai körökben illik. Akkor kap valaki gyémántdíjat, ha két egybehangzó támogatást kap” — erősítette meg Piskóti István.



Tíz pályázat érkezett Kazincbarcikáról

A Barcika Art Nonprofit Kft. a város képviseletében 2 kategóriában, összesen 10 anyagot adott be az ország legnagyobb és egyetlen szakmai megmérettetésére, amelyet a Magyar Marketing Szövetség és a Miskolci Egyetem Marketing és Turizmus Intézete 10 éve hívott életre. Rendezvény-esemény kategóriában indítottuk a 2024-es advent vasárnapi programsorozatot, a Sajó-Bódva Völgye és Környéke Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás szemléletformáló kampányát, a Tour de Hongrie kazincbarcikai etapjának szoboravatóját, illetve az októberi Szüreti vigalom programját.

Marketingkommunikációs megoldások és tartalomgyártás kategóriában 6 anyaggal indult Kazincbarcika. A Barcika ’70 film, a Fadopátlás, a Jakupcsek Gabriellával készült szemléletformáló kampány, a Susztermatt Csuja Imrével, a város 70. születésnapjára készült 4 részes jubileumi különkiadások print számai, valamint a Korda Györggyel készült pókerjátszma kisfilmje is gyémántot ért.



Kiemelkedő teljesítményt nyújtott Kazincbarcika

Kazincbarcika mind a 10 beadott pályázati anyaga gyémántdíjas lett, így városunk a korábbi években begyűjtött 10 — az akadémiai marketingszakma által odaítélt — gyémántdíját azonnal megduplázta. Az elismeréseket Szitka Péter polgármester és Halász Norbert, a Barcika Art Nonprofit Kft. operatív igazgatója vette át Sütő Ágnestől, a Magyar Marketing Szövetség alelnökétől és Piskóti István elnökségi tagtól.

„Rendkívül büszke vagyok a kollégáimra és azokra a programokra, valamint marketingtartalmakra, amelyek forradalmasított módszerekkel készülnek nálunk Kazincbarcikán — fogalmazott Kazincbarcika polgármestere.  — Ez a gyémántdíjeső azt jelenti, hogy mostmár nemcsak a kazincbarcikaiak látják, hogy mik valósulnak meg és milyen tartalmak születnek városunkban, hanem olyan, a marketingtudomány tekintetében elismert szakemberek, akik gyémántokkal értékelték a városmarketingben megjelent helyi forradalmi újításokat” — erősítette meg Szitka Péter.



A „Városmarketing Gyémántdíj” a települések kommunikációs és marketingtevékenységének legnagyobb elismerése. Évente több száz pályázat érkezik a Magyar Marketing Szövetséghez. Az idei díjátadón Magyarország legrégebbi és első sajtófigyelő vállalata, az Observer médiafigyelő külön is díjazta a Kazincbarcikán megvalósult eseményeket, valamint a kommunikációs és marketingmegoldásokat. A cég naponta 10 ezernél is több cikket dolgoz fel, rádiós és televíziós műsorokról készít leiratokat. Az Observer ügyvezetőjétől, Csizmadia Ádámtól a ceremónia végén egy különdíjat vett át Szitka Péter és Halász Norbert.


 

További híreink

Terepbicikli-pálya a régi sípályánál – új versenyek hegyikerékpárral a single trail pályán

Dátum: 2025. okt 22. 08:00

Az új hegyi bringapályán rendezte meg Kazincbarcika városa az I. Kolorcity - Terepbicikli-versenyt általános iskolásoknak. Minden helyi iskola elfogadta a meghívást, így alsós és felsős tanulók tekertek október 16-án a Single Trail Kupáért. A szervezők a biztonságra is nagy hangsúlyt fektettek, így a versenyzők a futamok előtt elméleti és gyakorlati oktatást is kaptak. A verseny célja a terepkerékpársport népszerűsítése is volt, emellett a jövőben profi versenyeknek is otthont adhat majd Kazincbarcika singe trail pályája.

Tíz év félfigurális és absztrakt művei – Kin Gábor a Gimi Galériában

Dátum: 2025. okt 21. 17:00

Kin Gábor helyi, de országunkban már többfelé kiállító „gerilla” festőművész színes tárlata nyílt meg a Gimi Galériában október közepén. A bemutatott művek a 28 éve önképző alkotó legutóbbi 10 évének válogatott képei. Ebben az időszakban a festő a figurálistól az absztrakt felé tájolódott el, amelynek különböző fázisait élvezhetjük a Gimi Galéria falain.

Elhunyt Egyed Zsolt

Dátum: 2025. okt 21. 12:00

Október 17-én elhunyt Egyed Zsolt. A Jobbik Magyarországért Mozgalom korábbi országgyűlési képviselője, egykori kazincbarcikai önkormányzati képviselő, a Társadalompolitikai és Városfejlesztési Bizottság tagja 51 éves volt.

Kölyökatlétika versenyen álltak helyt a KVSE fiataljai

Dátum: 2025. okt 21. 09:26

Október 17-én a Miskolci Atlétikai Centrum adott otthont egy újabb kölyökatlétika versenynek. A megmérettetésen részt vettek a KVSE atlétái is, akik 9 éremmel tértek haza.

KolorTV élőben

Programajánló

Emlékezzünk együtt az '56-os forradalomra!

Kazincbarcika

Reményi Ede vonósnégyes - Miskolc koncertje Edelényben

Edelény, Hadobás Pál Művelődési Központ

Őszi workshopok a Mezeyben

Mezey István Művészeti Központ

Küzdelmes élet – Szeleczky Zita emlékezete

Ózdi Városi Könyvtár

Tisztelgés - az Izsó Miklós Képzőművészeti Kör kiállítása

Mezey István Művészeti Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk