https://kolorline.hu/Aláírták a szerződést – új szakaszba léphet a Kolor Garden projekt

Aláírták a szerződést – új szakaszba léphet a Kolor Garden projekt

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Újabb fontos lépéshez érkezhet a Kolor Garden beruházás: Szitka Péter polgármester és Kovács Ferenc, a KV Cégcsoport tulajdonos-ügyvezetője aláírta az adásvételi szerződést a Mátyás király út melletti terület hasznosítására. A mintegy 9 milliárd forintos lakóingatlan-fejlesztés így az előkészítési szakaszból a megvalósítás irányába haladhat tovább.

A szerződéskötést követően egy 30 napos időszak következik az állami elővásárlási jog rendezésére. Ez idő alatt a beruházás még nem kezdhető meg, azonban ha az állam nem él ezzel a lehetőséggel, a projekt ezt követően elindulhat.

Több mint száz új otthon épülhet

A jelenlegi tervek szerint a mintegy 32 ezer négyzetméteres területen 42 családi ház és mintegy 80 társasházi lakás jöhet létre, összesen mintegy 9400 négyzetméter beépített hasznos alapterülettel. A fejlesztési elképzelések jelentős, majd’ 15 ezer négyzetméternyi zöldfelület megtartásával számolnak.  

A beruházó célja, hogy a lehető legtöbb meglévő fát megőrizze, a szükségessé váló kivágásokat pedig pótolja, így a terület hosszú távon is zöld, élhető környezet maradhat.



Valós igényre reagálhat a fejlesztés

A városvezetés szerint régóta megfogalmazott cél, hogy olyan beruházás valósulhasson meg Kazincbarcikán, amely képes megújítani az ingatlanpiacot, és választ ad a modern, új építésű lakások és családi házak iránti növekvő keresletre.

A fejlesztő szerint már a bejelentést követően is érkeztek érdeklődések, ami azt jelzi, hogy a tervezett lakások és házak iránt valós piaci igény mutatkozhat.



Közösen tekintették meg a területet

A szerződés aláírását követően a felek közösen is megtekintették a területet, ahol a tervezett lakónegyed elhelyezkedéséről és kialakításáról is egyeztettek. A cél egy olyan korszerű, energiatakarékos otthonokat kínáló városrész létrehozása, amely illeszkedhet Kazincbarcika arculatához, és hosszú távon is értéket teremthet.

A projektről korábban ITT írtunk.

A városi parkolófejlesztést nem veszélyezteti a beruházás

A Mátyás király út mellett korábban tervezett közlekedésfejlesztés – mintegy 75 új parkoló kialakításaa beruházástól függetlenül valósulhat meg, az önkormányzat korábbi tervei szerint. A városvezetés célja — hogy enyhítse a környék parkolási terheltségét — továbbra is érvényben van, a fejlesztések során pedig a zöldfelületek megőrzése is kiemelt szempont marad.



 

További híreink

Több tíz hektáron ég a növényzet Dédestapolcsánynál

Dátum: 2026. aug 05. 16:17

Több tíz hektáron ég a száraz növényzet és az erdő aljnövényzete Dédestapolcsány közelében, a 2506-os út térségében. A tűz több helyen a fák lombkoronájára is átterjedt, az oltás jelenleg is tart.

Folytatódik a diákmunkaprogram Kazincbarcikán 

Dátum: 2026. aug 04. 20:00

Augusztusban 47 fiatal dolgozhat a Polgármesteri Hivatalban, valamint az önkormányzat intézményeiben és cégeiben, ahol napi négy órában foglalkoztatják őket. Azok, akiket a város intézményeiben nem tudtak alkalmazni, a Kolorfesztiválon kapnak munkalehetőséget. 

Energiatakarékossági intézkedéseket vezetett be a Kolorcity Kazincbarcika SC

Dátum: 2026. aug 04. 16:13

A rendkívüli időjárási helyzetre és a várható energiaellátási nehézségekre reagálva több energiatakarékossági intézkedést vezetett be a Kolorcity Kazincbarcika SC. A klub közleménye szerint a változtatások összhangban vannak a Magyarország Kormánya által meghirdetett energiatakarékossági törekvésekkel.

Kolorfesztivál 2026: programok, jegyárak, parkolás és minden fontos tudnivaló egy helyen

Dátum: 2026. aug 04. 15:14

Hat napon át ismét megtelik élettel a Csónakázó-tó környéke: augusztus 17. és 22. között rendezik meg a Kolorfesztivált. Musical, koncertek, templomi zene, gyermekprogramok, gasztroutca, FesztiRoll városi túrák és az államalapítás ünnepéhez kapcsolódó ingyenes nagyszínpados programok várják a látogatókat. Összegyűjtöttük egy helyre mindazt, amit a programokról, a jegyvásárlásról, a parkolásról és a közlekedésről tudni érdemes.

KolorTV élőben

Programajánló

XII. Kolorfesztivál – Hat napon át újra együtt Kolorcityben

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk