https://kolorline.hu/Mire jó a világháló?

Mire jó a világháló?

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Térség

Az Informatikai és Könyvtári Szövetség március 22-e és 29-e között tizennyolcadik alkalommal rendezte meg az Internet Fiestát a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával. A rendezvénysorozatra különböző témakörök és programtípusok közül választhattak a csatlakozni kívánó könyvtárak.

 

Környező településeinken a kazincbarcikai Egressy Béni Városi Könyvtárral karöltve valósították meg a programokat. Mivel az idei év központi témája az utazás volt, Kazincbarcikán az ezzel kapcsolatos elektronikus szolgáltatások igénybevételének módozataival és az internetes felületeken való eligazodással ismertették meg a résztvevőket. A legkisebbeket mesével és kézműveskedéssel fűszerezett foglalkozáson vezették be az utazás lenyűgöző világába.

 

Minden generáció kedvére csemegézhetett a változatos kínálatból, hiszen sok előadás kötődött Kazincbarcikához, a színes városhoz, vagy foglalkozott az egészséges életmóddal és a környezetvédelemmel. Rudabányán gyermekeknek tartottak interaktív foglalkozást az új Rudapithecus Látogatóközpontban „Utazás a múltba” címmel. A gyerekek mintegy 10 millió évet repültek vissza az időbe, megismerkedve az őskori élettel. Izsófalván az Izsó Miklós Általános Iskolában vetítettképes előadás és számítógépes bemutató keretében kalandoztak azokban a városokban és országokban, ahol Izsófalva – az egykori Disznóshorvát – neves szülöttei, Izsó Miklós szobrászművész, Egressy Gábor színész, Egressy Béni zeneszerző életük során megfordultak. Tardonán a szlovákiai magyar származású Szomolai Tibor íróval találkozott a közönség. A szerző könyvei alapján, családtörténeteken keresztül mutatta be a felvidéki magyarság sorsát.

További híreink

Saját vízbázist kereshet a Vízi Komplexum számára az önkormányzat

Dátum: 2026. jún 24. 18:05

A Vízi Komplexum és a jövőben tervezett strand vízellátását segítő vízbázis lehetőségét vizsgálja Kazincbarcika. A város megbízásából június 22. és 26. között geofizikai felmérést végez egy lengyel szakvállalat, amely a terület felszín alatti adottságait kutatja.

Kéményseprőket keres a katasztrófavédelem – végzettség nélkül is lehet jelentkezni

Dátum: 2026. jún 24. 12:03

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Gazdasági Ellátó Központja kéményseprő mesterek, szakmunkások és betanított munkások jelentkezését várja. A szervezet a lakossági kéményseprő-ipari feladatok ellátására keres új munkatársakat.

Harmadfokú hőségriasztás jön – Kazincbarcikán vízosztással és párásítással készülnek

Dátum: 2026. jún 24. 11:16

Június 27-étől (szombattól) harmadfokú hőségriasztás lép életbe Magyarország teljes területén. A Barcika Park Nonprofit Kft. ivóvízosztással, a Vízijáték párásító funkciója pedig hűsítő lehetőséggel segíti a lakosokat a várható kánikulában, miközben a város több pontján közkutak is rendelkezésre állnak.

Zárva tart a Polgármesteri Hivatal július elején

Dátum: 2026. jún 24. 07:00

A Kazincbarcikai Polgármesteri Hivatal tájékoztatása szerint 2026. július 1-jén (szerdán) és július 2-án (csütörtökön) az intézmény zárva tart, ezért az ügyfélfogadás szünetel.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk