https://kolorline.hu/Készülődés a költészet napjára

Készülődés a költészet napjára

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Térség

Minden évben április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük a magyar költészet napját. Önmagában ez is jeles nap a hazai literatúrát szeretők, művelők számára. Azonban idén kettős ünnepe van a honi lírának, hiszen ez évre esik másik nagyszerű költőnk, írónk, Arany János születésének bicentenáriumi évfordulója. Ez alkalomból április 8-án a sajószentpéteri Lévay József Könyvtár munkatársai az Arany Jánostól József Attiláig tartó irodalmi korszak szerzőinek munkásságával ismertették meg a résztvevőket.

 

Érdekes volt felfedezni, hogy a különböző irodalomtörténeti munkákban, lexikonokban miként szerepelnek ezek az alkotók. Hiszen ahány kézikönyv, annyi szerkesztés, felfogás, szemlélet és megközelítés uralkodik. Eme összejövetel a stílusirányzatokon át nyújtott rátekintést az olvasónak a nevezett időszakra. Az alkotói érából kiragadott költők Kiss József, Reviczky Gyula, Komjáthy Jenő, Vajda János, Kozma Andor, Czóbel Minka, Heltai Jenő, Erdős Renée, Ady Endre, Babits Mihály, Kosztolányi Dezső, Juhász Gyula, Tóth Árpád, Füst Milán, Szabó Lőrinc, Kassák Lajos, Illyés Gyula, József Attila, Radnóti Miklós Kaffka Margit voltak.

 

Vadnán, a Göőz Pál Művelődési Házban, ugyancsak április 8-án, hagyományosan, ötödik alkalommal rendeztek költészetnapi gálaműsort.

A rendezvényen az óvodáskorú gyermekektől a nyugdíjas korosztályig képviseltették magukat a szavalók. Versek hangzottak el Weöres Sándortól, József Attilától, Arany Jánostól, Nemes-Nagy Ágnestől, Radnóti Miklóstól, Tompa Mihálytól és Tollas Tibortól. A fellépők előadását oklevéllel jutalmazták. A produkciókat megzenésített versekből álló bejátszások színesítették.

További híreink

„Ilyet még nem láttam!” – országos gasztroblogger fedezte fel a kazincbarcikai GinGint

Dátum: 2026. júl 11. 11:10

A magyar gasztronómiai élet egyik ismert szereplője, a Világevő gasztroblog alapítója, Jókuti András a napokban Mautner Zsófi társaságában látogatott el a kazincbarcikai GinGinbe. A különleges italok mellett azonban maga a város hangulata is megragadta: közösségi oldalán azt írta, óriási hiba lett volna kihagyni ezt a helyet.

A KSZSZK táborozói a Vízi Komplexumban is élménydús napot tölthettek

Dátum: 2026. júl 09. 13:53

A Kazincbarcikai Szociális Szolgáltató Központ Család- és Gyermekjóléti Központja idén nyáron is tartalmas programokkal várja a gyermekeket. Az idei tábor egyik újdonsága volt, hogy a résztvevők ellátogathattak a tavaly decemberben átadott Kazincbarcikai Vízi Komplexumba is, ahol a medencék mellett a legújabb vízi játékokat is kipróbálhatták.

Kazincbarcika idén is jutalmazza a jól tanuló diákokat

Dátum: 2026. júl 06. 10:31

Kazincbarcika Város Önkormányzata idén is tanulást ösztönző támogatással ismeri el a jó tanulmányi eredményt elérő helyi diákokat. A tanév végi eredmények alapján benyújtott kérelmek határideje 2026. július 31.

Több városrészben is áramszünet lesz jövő héten Kazincbarcikán

Dátum: 2026. júl 04. 08:00

Július 6. és 10. között több kazincbarcikai utcában is szünetel majd a villamosenergia-szolgáltatás tervezett hálózat-karbantartási munkák miatt. Az MVM Émász Áramhálózati Kft. összesen kilenc körzetet érintő áramszünetet jelentett be.

KolorTV élőben

Programajánló

KolorFund 2026 — vállalkozói konzultáció

Mezey István Művészeti Központ

XII. Kolorfesztivál – Hat napon át újra együtt Kolorcityben

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk