https://kolorline.hu/A 780 tojás „fája”

A 780 tojás „fája”

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Térség

A település első írásos említése 1237-ben, 780 évvel ezelőtt, Bors ispán végrendeletében bukkant fel először.

 

Ezen apropóból Vadna képviselő-testülete a helytállás és megmaradás tiszteletére a 2017-es évet a „Falu alapításának emlékéve” nyilvánította, s az egész éves programsorozat e jeles jubileum jegyében zajlik. A község tojásfáját április 15-én a Húsvéti Fesztiválon a Faluház előtt díszítik fel, melyen elhelyezik azt a 780 db, különböző technikával díszített tojást, amit a lakosok gyűjtöttek össze a nagy alkalomra. Előtte a gyerekeké lesz a főszerep: 14.30 órától a csöppségeket és szüleiket s Göőz Pál Művelődési Házba várják a szervezők, ahol a Csipet Manó Bábszínház előadását tekinthetik meg.

 

Az apróságok nagy örömére lesz csokinyuszi keresés, nyuszi simogató, tojásfestés, valamint a kreatív kezek az asztal-és ajtódíszek elkészítését is gyakorolhatják.

Forrás, Fotó:vadna.hu

További híreink

Ügyfélfogadási szünet

Dátum: 2026. ápr 11. 19:17

A Kazincbarcikai Polgármesteri Hivatal ügyfélfogadási szünetet tart 2026. április 13-án (hétfőn).

A magyar költészet napja – Sokszínű versünnep Kazincbarcikán

Dátum: 2026. ápr 11. 17:54

Színes, változatos programok várták a líra szerelmeseit Kazincbarcikán a magyar költészet napja alkalmából április 10-én, pénteken. A város közterein mintegy háromszáz antikvár kötet talált új gazdára a Lapozható padtárs projektnek köszönhetően, a Zenita Alapítvány ifjú tehetségei a szabad ég alatt, a helyi buszokon és a szociális intézményekben is dalra fakadtak, féltucatnyi vendéglátóhelyen pedig verssel fizethettünk a kávéért vagy egy pohár borért.

Országgyűlési választás 2026 – A legfontosabb tudnivalók 

Dátum: 2026. ápr 10. 18:42

Április 12-én országgyűlési választások lesznek Magyarországon. 1990 óta ez lesz a tizedik alkalom, hogy dönthetünk arról, kik vezessék az országot. Összegyűjtöttük a választás lebonyolításával kapcsolatos legfontosabb információkat.

Bike Jam — csokikupával versenyeztek a bringások a kazincbarcikai Bike Parkban

Dátum: 2026. ápr 09. 20:16

Önszerveződő kerékpáros eseményt tartottak április elején a kazincbarcikai Bike Parkban. A fiatal bringások egy úgynevezett „csokikupa” keretében mérhették össze tudásukat, ahol a nevezési díj mindössze egy tábla csokoládé volt.

KolorTV élőben

Programajánló

Kolorcity majális 2026

Kazincbarcika, Csónakázó-tó

Idővel - Kovács András Péter önálló estje

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk