https://kolorline.hu/„Anya gyermekével”

„Anya gyermekével”

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Térség

Anyák napi kiállítás nyílt a Sajószentpéteri Kulturális Központban május 5-én. A tárlatot Kopcsik Lajos, sajószentpéteri születésű, neves mestercukrász magángyűjteményéből válogatott grafikák alkotják. A válogatás olyan híres festők, grafikusművészek munkái, mint Kass János, Reich Károly, Feledy Gyula, Szász Endre, Hincz Gyula, Mezey István, Barczi Pál Xantus Gyula, Mácsai István és Würtz Ádám. A jeles nap tiszteletére a képek mindegyikének témája az anya-gyermek kapcsolat megjelenítése. A kollekció különlegessége, hogy a gyűjtő valamennyi alkotóval személyes kapcsolatot ápolt, egyebek mellett Mezey Istvánhoz, Kass Jánoshoz, Feledy Gyulához évtizedes barátság fűzte. A minden szép iránt nyitott Kopcsik Lajos életében Szász Endre számított „mérföldkőnek”, hiszen tőle vásárolta meg az első „Anya gyermekével” kompozíciót ábrázoló rajzot, s ezt követte a többi illusztráció.

A kiállítást Alvári Dóra nyugalmazott művésztanár a helyi képzőművészeti kör vezetője nyitotta meg. A műsorban közreműködött a Kossuth Lajos Általános Iskola Musical Csoportja.

A negyven éves gyűjtőszenvedély darabjait május 26-ig tekinthetik meg a látogatók.

 

 

 

 

 

További híreink

Dobogós helyekkel tértek haza a KVSE fiatal birkózói

Dátum: 2026. máj 18. 21:53

A Kazincbarcikai VSE birkózószakosztályának sportolói is szőnyegre léptek az U10 és U11 korosztály országos bajnokságán, amelyet május 17-én rendeztek meg a Kozma István Magyar Birkózó Akadémián.

Betekintés a város konyhájába – Nyílt napot tartott a Barcika Príma

Dátum: 2026. máj 18. 07:00

A városi közétkeztetésért felelős Barcika Príma Kft. május 12-én a Szent György Görögkatolikus Általános Iskola diákjainak szüleit és az intézmény pedagógusait látta vendégül egy rendhagyó nyílt napon. A résztvevők testközelből láthatták, hogyan készülnek a gyerekek mindennapi ételei: a raktártól a főzőkonyhán át egészen az iskolai tálalásig követhették végig a közétkeztetés folyamatát, mielőtt a program közös ebéddel zárult.

Eső, kitartás és több ezer kilométer – újra megmozdult Kazincbarcika a Futókörök napján

Dátum: 2026. máj 17. 16:00

Egész napos eső, hűvös idő és szürke égbolt fogadta május 16-án a Futókörök napjának résztvevőit Kazincbarcikán. A rossz idő azonban ezúttal sem tudta megállítani a várost: a Csónakázó-tó melletti rekortán futókörön már reggeltől érkeztek a futók, gyaloglók, családok, sportolók és amatőr mozogni vágyók, hogy együtt gyűjtsék a kilométereket Kazincbarcika nevében az országos megmérettetésen.

Fények találkozása a Mezeyben – Fotószalon-válogatás érkezett Kazincbarcikára

Dátum: 2026. máj 17. 12:00

A Barcika Art Nonprofit Kft. szervezésében ünnepélyes megnyitóval érkezett Kazincbarcikára a XXV. Nemzetközi–Magyar Fotószalon felvidéki régiójának válogatása május 14-én (csütörtökön). A rangos tárlat hét ország magyar fotóművészeinek munkáiból mutat be különleges összeállítást, köztük arany- és ezüstérmes alkotásokat is. A kiállítás a vándorsorozat magyarországi szakaszának első állomása lett.

KolorTV élőben

Programajánló

Scapin furfangjai

Egressy Béni Művelődési Központ

Vidám gyermeknapok a könyvtárban

Egressy Béni Városi Könyvtár

Gulliver a törpék országában — mesés táncshow

Egressy Béni Művelődési Központ

Erős emberek nemzetközi versenye Kazincbarcikán

Don Bosco Sportközpont parkolója

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk