https://kolorline.hu/Komoróczi várnap Vadnán

Komoróczi várnap Vadnán

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Térség

Vadna középkori történelmében Komoróczi Péter neve rémülettel töltötte el a hajdan élt lakókat. A cseh-morva zsoldosvezér, Giskra szolgálatában álló Komoróczi elfoglalta a települést, ahol 1457-ben emeltek kővárat, innen sanyargatva a környék lakosságát. I. Mátyás megunva a fosztogatásokat, Rozgonyi Sebestyént sereggel küldte a kényúr megfékezésére. Az ostrom során elfoglalták és földig rombolták az erődítményt. Az egykori várúr emlékét elevenítik fel a nevével fémjelzett nap tartásával.  A lovagi életmódot idézte meg a gyerekek hétpróba versenye. Hét helyszínen, egy-egy ügyességi próbát kellett teljesíteniük az apró lovagjelölteknek. A sikeres teljesítményt lovagi oklevéllel jutalmazták. Idén, mint minden rendezvény, a falunap is a 780 éves évforduló köré épül, ezért az istentiszteletet követő beszédében Bencze Péter polgármester kihangsúlyozta, hogy az ősök összefogása, együttes munkája álljon követendő példaként napjaink polgárai előtt, hiszen csak így élhet tovább a falu. A további programban népszerű előadók léptek a publikum elé. Kora délután Varga Feri és Balássy Betty, valamint Aradszky László adott koncertet. A születésnapi torta felszegése után a helyi Őszirózsák Nyugdíjas Klub készült egy csokorra való nótával, majd Sancy, a mulatós sztár szórakoztatta a közönséget. Este a Jump Rock Band retro és rock slágerekből összeállított produkcióját láthatták-hallhatták a jelenlévők. Az ünnepi megemlékezés tűzijátékkal és éjfélig tartó utcabállal zárult.

 

 

További híreink

Újra újévi koncerttel indul a kulturális új év Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jan 03. 08:59

Az új év egyúttal újévi koncertet is jelent Kazincbarcikán. A sokaknak kedves program hosszú évek óta gyökeret eresztett a kazincbarcikai naptárakban és néplélekben. Kulturális szempontból idén január 10-én (szombaton) indul az év az Egressy Béni Művelődési Központban. A Melódia Kamarazenekar és a Harmónia Kórus dupla előadásának sztárvendég-fellépője Auth Csilla, dupla EMerTon-díjas énekes lesz.

Elfogták a gyújtogatót

Dátum: 2026. jan 02. 13:49

Kicsivel több mint 1 nap alatt a rendőrség elfogta a Kínai sárkány szobor felgyújtásával gyanúsítható kazincbarcikai elkövetőt. Szitka Péter polgármester saját közösségi oldalán közölte a hírt, megköszönve a rendőrség és a rendészek gyors felderítését.

Amikor nem a szobor ég – hanem valami más

Dátum: 2026. jan 02. 00:10

Január 1-jén hajnalban leégett egy köztéri szobor Kazincbarcikán. A tűz gyors volt, a reakciók még gyorsabbak. Ez az írás nem az esetről szól, hanem arról, mit árul el rólunk az, ahogyan reagálunk arra, ami közös – és nem tetszik mindenkinek.

Miért buknak el az újévi fogadalmaink – és miért nem ott, ahol gondoljuk?

Dátum: 2026. jan 01. 17:00

Január elején még tele vagyunk elhatározással.
 Január közepén már magyarázatokkal, februárra pedig legtöbbször el is felejtjük, mit ígértünk meg magunknak. Az újévi fogadalom nem gyengeség kérdése – hanem félreértett működés. És meglepő módon sok köze van ahhoz is, hogyan kommunikálunk, tervezünk és ígérünk túl sokat, túl nagy dolgokat, túl kevés rendszerrel.

KolorTV élőben

Programajánló

Újévi koncert 2026

Egressy Béni Művelődési Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk