https://kolorline.hu/Serényfalvi gyerekek a Magyarország – Portugália világbajnoki selejtezőn

Serényfalvi gyerekek a Magyarország – Portugália világbajnoki selejtezőn

Szerző:

Kovács Loretta

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Térség

Életreszóló élményben volt része azoknak a serényfalvi általános iskolásoknak, akik játékoskísérőként vehettek részt a Magyarország – Portugália világbajnoki selejtezőn. A gyerekek közül többen először jártak az új stadionban, ráadásul testközelből találkozhattak a magyar játékosokkal és a világsztárokkal teletűzdelt portugálokkal.

Süveges Győrfi Miklós testnevelő elmondta: e-mailen keresztül pályáztak, és nagy volt az öröm és meglepetés mikor értesítették őket, hogy gyepre léphetnek a Magyar Válogatottal.

A Himnusz után a gyerekek lejöttek a pályáról, de a meccset kiemelt helyről nézhették végig. Nagy volt a boldogság,hiszen az élmény mellé ajándékot is kaptak. 

További híreink

Rekordszámú fiatallal zajlik a 2026-os diákmunkaprogram Kazincbarcikán

Dátum: 2026. júl 26. 11:48

Javában tart Kazincbarcikán az idei diákmunkaprogram: júliusban 41, augusztusban pedig 47 fiatal dolgozik a város különböző intézményeiben. A tanulók három héten át napi négy órában látják el feladataikat. Az idei 88 résztvevő minden eddiginél több fiatalnak biztosít nyári munkalehetőséget.

Fedél nélkül – A hajléktalanellátás biztosított Kazincbarcikán annak, aki kéri

Dátum: 2026. júl 25. 13:48

Problémaként merült fel a közösségi média helyi csoportjaiban, hogy a fedél nélkül élők összepiszkítják az utcabútorokat, ezért nem megfelelő a köztéri padok tisztasága. Az önkormányzat a szociális szolgáltató központtal, a rendészettel és az egészségügyi intézményekkel közösen igyekszik segítséget nyújtani a rászorulóknak, viszont az alaptörvény és a jog alapján senkit nem lehet kötelezni arra, hogy bemenjen a hajléktalanellátó intézményekbe. 

Vegyszeres gyomirtást végez a MÁV a térség vasútvonalain

Dátum: 2026. júl 24. 18:30

A MÁV Pályaműködtetési Zrt. tájékoztatása szerint a következő hetekben vegyszeres gyomirtást végeznek a vasúti pályahálózat több szakaszán.

Újra a kazincbarcikai Jávori István lett a magyar Wikipédia szócikk-karbantartó bajnoka

Dátum: 2026. júl 23. 18:57

Az idén 23 éves magyar Wikipédia kapcsán két versenyen is dobogós helyezést ért el Kazincbarcika nyugalmazott pedagógusa, Jávori István. A közösségi enciklopédia helyi megerősített szerkesztője a 2026-os Karbantartó versenyen első, míg a Közép- és kelet-európai (CEE) tavasz nevű szócikkíró megmérettetésen második helyezést ért el. A szerkesztő külön lokálpatrióta érdeme, hogy több mint 700 szócikkéből 35 Kazincbarcikához köthető.

KolorTV élőben

Programajánló

A város működik - könyvbemutató

Kazincbarcikai Vízi Komplexum konferenciaterme

XII. Kolorfesztivál – Hat napon át újra együtt Kolorcityben

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk