https://kolorline.hu/Pályaorientációs nap Sajószentpéteren

Pályaorientációs nap Sajószentpéteren

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Térség

A Sajószentpéteri Kossuth Lajos Általános Iskola mindhárom feladatellátási helyén pályaorientációs napot tartott 2018. május 18-án, kihasználva azt a lehetőséget, hogy ettől a tanévtől egy tanítás nélküli munkanap erre a célra fordítható.

A székhelyintézmény és a Móra Tagiskola hetedikes tanulói a Borsodi Iparkamara szervezésében a Sajóbábonyi Ipari Parkba látogattak el. A BOSCH miskolci gyáregységének munkatársai egy különleges léghoki asztalt mutattak be, amelyet a duális képzésben résztvevő tanulóik készítettek. A gyerekek megismerhették a cég új büszkeségét, az e-bike-ot, amelynek motorját nemrégiben kezdték el gyártani. A felsősök nagy érdeklődéssel próbálták ki a csodabringát s tanulmányozták, miben is más ez, mint a hagyományos eszköz.

Az igazi szakmabemutatót az Ózdi Szakképzési Centrum Surányi Endre Szakközépiskolája tanárainak és diákjainak segítségével valósították meg. Hat helyszínen interaktív előadás keretében mutatták meg, mit  csinál a cukrász, az eladó, a pincér, a fodrász, a betegápoló és a villanyszerelő. Valódi boltot, fodrászműhelyt varázsoltak az érdeklődő fiataloknak, rengeteg eszközt vittek az iskolába. Az osztályok forgószínpad - szerűen látogatták meg az egyes tantermekben berendezett helyszíneket s próbálták ki a különböző szakmákat. A boltban kiszolgáltak, mértek, csomagoltak, a cukrászoknál palacsintát sütöttek és sok régi cukrász eszközt ismertek meg. A pincéreknél a tálcafogásokat gyakorolták elég szép sikerrel. Népszerű volt az egészségügyisek „standja” is, ahol vérnyomást mértek, egyszerű kötözési módokat tanultak és három bábun gyakorolták az újraélesztést. A stabil oldalfekvés technikáját egymáson próbálgatták. A rendészetisekkel eleinte félősen, később bátrabban próbálták ki a támadó és önvédelmi technikákat.

A Hunyadi Mátyás Tagiskola az egészséges életmód köré csoportosította programját. A helyi Pattantyús Ábrahám Géza Szakképző Intézmény diákjai a csecsemőgondozás tudnivalóival ismertették meg a gyerekeket, a védőnőkkel vércukrot mértek, a mentőállomás vezetője mesélt a mentők áldozatos munkájáról. Ezt követően egészséges ételekből, italokból rendeztek bemutatót.

A Móra Ferenc Tagintézményben a Készenléti Rendőrség rendészeti feladatokból tartott bemutatót, Kresz-pályán ismerkedhettek a tanulók a közlekedési szabályokkal, majd a Tűzoltóság előadását tekinthették meg. A felsőbb évfolyam tanulóinak a Borsodi Iparkamara munkatársa tartott pályaorientációs előadást.

 

 

További híreink

Felföldi Fotográfusok 2025

Dátum: 2025. máj 21. 07:25

Megnyílt a Felföldi Fotográfusok Szövetségének nyílt éves kiállítása Kazincbarcikán, a Mezey István Művészeti Központban. A tárlaton a szövetség tagjainak legfrissebb, az elmúlt 1-2 évben készült munkái tekinthetőek meg.

Útlezárás és parkolás vasárnap a gyereknapon

Dátum: 2025. máj 20. 11:42

Útlezárásra számíthatnak az autósok május 25-én (vasárnap) a Csónakázó-tónál. Az autókkal a nagyobb parkolókban lehet majd megállni.

Kazincbarcika minden óvodása közös gyermeknapi ünnepen

Dátum: 2025. máj 20. 07:50

Teljes értékű, sőt nagyon összetett előzetes gyermeknapi ünneplésen egyesítették erőiket a Kazincbarcikai Összevont Óvodák már május 16-án a Mezey István Művészeti Központ udvarán. A szülőkkel közös muri megmozgatta a gyermeki kezeket, lábakat és fantáziát is.

Egy színpadon a barcikai Tompa iskola 142 tehetséges diákja

Dátum: 2025. máj 19. 09:32

A Tompa Mihály Református Általános Iskola immár 11. alkalommal rendezte meg éves Tehetségnapját. Ezen az eseményen azok a gyerekek léphetnek fel, akik valamilyen területen, például az irodalom, az előadó- vagy táncművészet terén sikert értek el vagy valamelyik pedagógus által megálmodott zeneműben vagy színdarabban szerepelnek. Az intézmény 394 növendékének mintegy fele, 142 tanuló tündökölt a 2025-ös jeles alkalmon.

KolorTV élőben

Programajánló

Hősök napja Kazincbarcikán

Gyereknap 2025

Csónakázó-tó

Kolorkölyöktáborok 2025

Kazincbarcika

Reklám

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk