https://kolorline.hu/Sohasem késő

Sohasem késő

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Térség

A fenti címmel nyílt kiállítás Tardonán, a Jókai Művelődési Házban Vida Jánosné Jenei Gizella amatőr festőművész képeiből július 13-án.


A kép jobb oldalán a kiállító, Vida Jánosné. 

A mottó nem véletlen, hiszen a művész ars poeticája szerint az életben sosem késő újrakezdeni, vagy éppen elkezdeni valamit, ami nem csupán saját lényünket szabadítja fel, hanem örömöt hozhat mások életébe is. Hitvallásának megfelelően elővette  ötven éve a fiók mélyén lapuló vázlatait, hogy megvalósítsa álmait. Most, öt évvel később nagyjából 150 alkotást mondhat magáénak. Elsősorban tájképeket, csendéleteket varázsol a vászonra akrillal, de szívesen fest portrékat, modern képeket, valamint ragasztott technikával, préselt növényekből csodálatos kompozíciókat készít. Műveit saját maga látja el kerettel, a festmények hangulatának megfelelően. A minap megnyílt tárlaton huszonöt műalkotását láthatja a közönség. A megnyitón Angáné Nagy Anita, a rendezvény szervezője méltatta a festőt, köszöntőt mondott Tardona alpolgármestere, Szűcsné Pál-Kutas Orsolya. A kiállító pályatársa, P. Dányi Gabriella festőművész a Színekbe öntött álom című versét szavalta el, majd Dányi Krisztián színművész P. Dányi Gabriella szintén az alkalomhoz illő költeményét, az Alkotók mámora címet viselő vers előadásával kedveskedett a jelenlévőknek. A kiállítás augusztus 10-ig tekinthető meg a településen.

 

További híreink

Borsodi Vegyipari Nap – bemutatták a BorsodChem kutatási projektjét

Dátum: 2025. nov 08. 19:31

A Magyar Kémikusok Egyesületének megyei szervezete és a Miskolci Akadémiai Bizottság Vegyészeti Szakbizottsága idén 41. alkalommal szervezte meg a Borsodi Vegyipari Napot. Az alkalomnak az MTA Miskolci Akadémiai Bizottság székháza adott otthont.

Zajlik az új kazincbarcikai strand látványos és fenntartható koncepciójának véglegesítése

Dátum: 2025. nov 07. 16:44

Miközben a tervek szerint decemberben már az első karcsapásokra várják a vendégeket az elkészült Vízi komplexum medencéi, addig „vízgőzerővel” folyik a strandfejlesztési koncepció véglegesítése is Kazincbarcikán. A szakértői csapatban a magyarországi fürdőkultúrát, üzemeltetést és strandfejlesztési lehetőségeket jól ismerő szakemberek mellett építészek, a Vízi komplexum beruházását és megnyitását koordináló cégek és szervezetek vezetői, valamint a városvezetők is részt vesznek. Kazincbarcika első körben 1,2 milliárd Ft-ot különített el idei költségvetésből a többütemű strandfejlesztés megindítására.

Geometriai formákkal bontja meg a teret — Ezüst György Zoltán kiállítása nyílik a Mezeyben

Dátum: 2025. nov 06. 19:00

Különösen izgalmas, rendkívül sokoldalú és sok témájú, nagyon kifejező, a vonalból gyakran szokatlan formákkal kimenő festő- és grafikusművész bemutatkozásával folytatódik a „Emberben a művész, művészben az ember” kiállítássorozat. Ezüst György Zoltán több korszakos, egyénien mély értelmű, mégis bárkit megszólító tárlata november 12-én (szerdán), 18:00 órától nyílik meg a Mezey István Művészeti Központ alsó kiállítótermében.

November 13-án déltől zárva a Kazincbarcikai Fedett Uszoda

Dátum: 2025. nov 06. 17:28

Technikai okok miatt november 13-án (csütörtökön) hamarabb zár a Kazincbarcikai Fedett Uszoda. A létesítmény üzemeltetője a sportolók és a közönség megértését kéri.

KolorTV élőben

Programajánló

Vizuális anomáliák - Ezüst György Zoltán képzőművész kiállítása

Mezey István Művészeti Központ

IV. Dédesi fényparádé és jótékonysági felvonulás

Dédestapolcsány

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk