https://kolorline.hu/„Göőz Pál Benedek néptanító nyomában…”

„Göőz Pál Benedek néptanító nyomában…”

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Térség

Sikeres pályázatot tudhat magáénak a Vadna Községért Alapítvány.

A még 2016-ban benyújtott projekt bemutató rendezvénye szeptember 15-én volt Vadnán, a község művelődési házában, ahol Bencze Péter polgármester és a Göőz Pál Művelődési Ház igazgatója, Marinné Tóth Krisztina tájékoztatta a meghívottakat, valamint válaszolt a felmerülő kérdésekre. A megnyert összeget, - 24.974.422 Ft-ot - a községben, valamint a környező településeken, Kazincbarcikán és Bánhorvátiban tanuló gyermekek foglalkoztatására fordítják.

A projekt célja a kiemelt korosztály – az óvodás, és az iskoláskorú gyermekek – szabadidejének hasznos eltöltésén túl a hagyományok átadására, megőrzésére, a közösség formálására fókuszál. A hagyományőrző kulturális, és fejlesztő foglalkozások egyben az esélyegyenlőség megteremtését szolgálják.

 Ennek jegyében kiállítás látogatást, kirándulásokat, kézműves foglalkozásokat, szakköröket, témanapokat, témaheteket és egyéb rendezvényeket szerveznek, ahová a gyerekeken kívül a szülőket is szívesen invitálják. Ezen túlmenően a nyári és a téli időszakban két-két táborban vehetnek részt a fiatalok. A pályázatot elnyerő település Göőz Pál Művelődési Háza az alábbi oktatási intézményekkel kötött együttműködési szerződést: Szalézi Szent Ferenc Gimnázium Kazincbarcika, Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola, Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános iskola Kazinczy Ferenc Tagiskola, Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola Árpád Fejedelem Tagiskola, Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola Dózsa György Tagiskola, Kazinczy Gábor Általános Iskola Bánhorváti, Bánhorváti Szivárvány Óvoda - Bölcsőde, Bánhorváti Szivárvány Óvoda – Bölcsőde Vadnai Tagóvodája, Irinyi János Református Oktatási Központ Tompa Mihály Általános Iskolája. A projektben tízféle tevékenységi kört kellett megjelölni, amely többek között témanapokat, témaheteket, versenyeket, havi szakköröket foglal magába. A foglalkozások nagy részét a megjelölt iskolákban tartják, a havonkénti szakkörök összpontosítanak a helyi szokások elsajátítására. A hivatalos tájékoztatót követően a program részeként elindult a Szüreti Fesztivál műsora. A népszokások ápolására mindig nagy hangsúlyt fektető faluban a szüreti felvonulással kezdődött a rendezvény, melyhez a Meridián együttes biztosította a zenét. A köszöntők elhangzása után a helyi tehetség, Sárvári Melinda népdalokból álló csokrot adott elő, majd a Sajósenyei Kicsi Madár Néptáncegyüttes lépett színpadra. Őket a Nagybarcai Borostyán Kórus és a Szabad Szombat Néptáncegyüttes követte. A nap sztárvendége Poór Péter volt, aki partnerével, Rózsás Viktóriával szórakoztatta a közönséget. A nap szüreti mulatsággal, utcabállal zárult. A pályázatban megjelölt programok 2018. 09. 01. és 2020. 08. 31. között fognak megvalósulni Vadnán, illetve a két társtelepülésen, a kulturális intézmények a köznevelés eredményességéért „Göőz Pál Benedek néptanító nyomában…” EFOP-3.3.2-16-216-00149 számú projekt keretében.

 

 

További híreink

75. bányásznapi ünnepség Kazincbarcikán

Dátum: 2025. szept 11. 20:11

Kazincbarcika Város Önkormányzata és a Borsodi Bányászok Területi Tagozata 75. alkalommal tartott bányásznapi megemlékezést Kazincbarcikán. A szeptember 7-i ünnepségen több mint 100-an vettek részt, méltó módon ápolva a város bányászmúltját és emlékezve azokra, akik életüket adták a magyar bányászatért.

Európai szinten is egyedülálló, csúcstechnológiás új üzemet épít Kazincbarcikán a BorsodChem

Dátum: 2025. szept 10. 10:35

Európában is úttörőnek számító, modern, biztonságos és a környezetvédelmi elvárásoknak hosszú távon is mindenben megfelelő LFP (lítium-vas-foszfát) katódalapanyag-gyártó üzemet hoz létre kazincbarcikai telephelyén a BorsodChem. A tavaly 75 éves vegyipari óriáscég beruházásának köszönhetően egy világszinten is élenjáró technológiának helyet adva stratégiailag fontos, új funkciót kap a kazincbarcikai telephely egyik ikonikus épülete, a korábbi pétisóraktár. A több mint 50 új munkahelyet teremtő üzem egységes környezethasználati engedélykérelmét a napokban nyújtotta be a kormányhivatalhoz a vállalat.

Közterület-felügyelők tanították a diákokat a helyes közlekedésre

Dátum: 2025. szept 09. 08:00

Felkérést kapott szeptember első hetében a Kazincbarcikai Önkormányzati Rendészet, hogy játékos formában segítsék megtanítani a gyerekeknek, hogyan kell biztonságosan közlekedni és átkelni a zebrán. A közterület-felügyelők természetesen igent mondtak, és valós szituációt szimulálva mutatták meg, mekkora veszélyforrás az úttest és a gyalogátkelőhely.

Delhusa Gjon Kazincbarcikán — városunk volt az egyik állomása a Szerencsekoncerteknek

Dátum: 2025. szept 08. 16:57

Összesen 80 megállóval kínál szórakoztató zenés kikapcsolódást az adott települések lakóinak a Szerencsekoncertek szeptember 4. és október 19. között. Kazincbarcikára szeptember 7-én érkezett a program, és a Mezey István Művészeti Központban először a Duász Akusztik, majd Delhusa Gjon koncertje szórakoztatta a közönséget.

KolorTV élőben

Programajánló

Utcazene Fiesta — A Kolorfutás Night napos oldala

Kazincbarcika

Befutott a Kolorfutás Night 2025 dátuma — él a nevezés

Kazincbarcika

Idősek hónapja Kazincbarcikán 2025

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk