https://kolorline.hu/Összefogás Dédestapolcsányért

Összefogás Dédestapolcsányért

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Térség

A korábbi híradásokból az egész ország értesülhetett a Dédestapolcsányt május 29-én ért természeti katasztrófáról.

Mint ismeretes, a Bükk hegységből hirtelen lezúduló irdatlan mennyiségű esővizet képtelen volt a Bán patak befogadni, így a sáros folyam elöntötte a település kétharmadát. Lakóházak, kertek, közterületek kerültek percek alatt víz alá, több család élettere, munkája megsemmisült.  A látvány és a hírek segítségnyújtásra ösztönöztek rengeteg jóérzésű embert. Adományok érkeztek a helyiektől bútorok és háztartási eszközök formájában, és a hivatalos keretek között életre hívott közalapítvány számlájára is folyt be némi támogatás. Ám a kár olyan nagymértékű, hogy további segítségre van szüksége a településnek. A szomorú hírek hallatán szinte egyidőben mozdultak a segítségnyújtás irányába budapesti előadóművészek, kazincbarcikai fiatalok, helyi önkéntesek és a településről elszármazott segíteni szándékozók. Önkéntes összefogásuk, a földrajzi távolságokat áthidalva is eredményhez vezetett. Olyan példaértékű és nem mindennapi összetartásról tanúskodó rendezvénynek ad otthont a helyi művelődési ház július 29-én, amilyent a festői szépségű Dédestapolcsányban még nem láttak!


Fotó: Kisbenedek Tibor

Őszinte segítségét kifejezve fellép: Vikidál Gyula, Heller Tamás, Vörös István, Bor Viktor, Ladinek Judit, Dorogi Barbara, Kósa Dénes, Komáromi Pisti és a kazincbarcikai Irinyi János Református Oktatási Központban működő Zenei Tehetséggondozó Műhely, a ZTM Group.

 

Szerző: Rácz-Tóth Katalin
(Dédestapolcsány szülötte)

 

Indexfotó: elmenyekvolgye.hu

További híreink

A város működik – Kazincbarcikáról indul új városmarketing-könyv

Dátum: 2026. júl 15. 08:01

Újabb hiánypótló könyv kiindulópontja lett Kazincbarcika, ezúttal a gyakorlatias városmarketing témájában. A halásznorbi „A város működik” című kötete a Kolorcity-modellre építve egy új, adaptálható városmarketing-szemléletet mutat be. A nyitott közösségi könyvbemutatót július 29-én 18:00 órától rendezik meg a Kazincbarcikai Vízi Komplexumban.

Elindult a 2026-os diákmunkaprogram Kazincbarcikán – 44 fiatal kezdte meg a munkát az önkormányzatnál

Dátum: 2026. júl 13. 14:55

Ma reggel megkezdődött a 2026-os önkormányzati diákmunkaprogram első turnusa Kazincbarcikán. A háromhetes nyári munkában júliusban 44, augusztusban pedig további 50 nappali tagozatos diák szerezhet munkatapasztalatot a város önkormányzatánál, intézményeinél és cégeinél.

„Ilyet még nem láttam!” – országos gasztroblogger fedezte fel a kazincbarcikai GinGint

Dátum: 2026. júl 11. 11:10

A magyar gasztronómiai élet egyik ismert szereplője, a Világevő gasztroblog alapítója, Jókuti András a napokban Mautner Zsófi társaságában látogatott el a kazincbarcikai GinGinbe. A különleges italok mellett azonban maga a város hangulata is megragadta: közösségi oldalán azt írta, óriási hiba lett volna kihagyni ezt a helyet.

A KSZSZK táborozói a Vízi Komplexumban is élménydús napot tölthettek

Dátum: 2026. júl 09. 13:53

A Kazincbarcikai Szociális Szolgáltató Központ Család- és Gyermekjóléti Központja idén nyáron is tartalmas programokkal várja a gyermekeket. Az idei tábor egyik újdonsága volt, hogy a résztvevők ellátogathattak a tavaly decemberben átadott Kazincbarcikai Vízi Komplexumba is, ahol a medencék mellett a legújabb vízi játékokat is kipróbálhatták.

KolorTV élőben

Programajánló

XII. Kolorfesztivál – Hat napon át újra együtt Kolorcityben

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk