Mérnökjelöltek versengtek a BorsodChemben
Magyarországról hat csapat érkezett a Wanhua-BorsodChem által meghirdetett STEP (Smart Talented Engineer Project) versenyre, amit május 18-án rendeztek a Radnóti Miklós Művelődési Házban.
kapcsolódó galéria
A megmérettetést immár harmadik alkalommal szervezte meg a Wanhua-BorsodChem, melynek megnyitóján Varga Béla, a vállalat HR és kommunikációs igazgatója köszöntötte a résztvevőket. Az eseményen elhangzott: a programot fiatal, tehetséges mérnökjelölteknek hívták életre azzal a céllal, hogy egy valós gyakorlati problémára megoldást találjanak.
Fotón: Varga Béla, a vállalat HR és kommunikációs igazgatója
Varga Béla elmondta: az idei feltételezett probléma a PVC üzemben meglévő technológiai akadály, mely szerint az ott felhasznált ionmentes víz szennyvízként távozik a technológiából segédanyagokat, illetve minimális mennyiségben PVC port is visz magával. A szakemberek arra várták a javaslatokat, hogy hogyan lehet úgy megtisztítani a technológiát, hogy a folyamatot zárttá téve visszavezessék a folyamat elejére az ionmentes vizet.
Fotók: Kovács Loretta
A megmérettetésre ebben az évben hat csapat jelentkezett, akik Veszprémből, Debrecenből és Budapestről érkeztek Kazincbarcikára. Dobreff Árpád, a Budapesti Műszaki Egyetem mesterszakos vegyészmérnök hallgatója a Kolorline kérdésére elárulta: évek óta nagyon nagy örömmel jön a versenyre és nemcsak a kihívás miatt, hanem azért is, mert tapasztaltot cserélhet diáktársaival és a gyáróriás vezetőivel is.
Fotón: Dobreff Árpád, a Budapesti Műszaki Egyetem mesterszakos vegyészmérnök hallgatója
A csapatok 15 percben mutatták be megoldási javaslataikat, majd a felmerülő kérdésekre is válaszoltak. Az egyetemisták munkáját a vállalat vezetői értékelték.
A cég HR és kommunikációs igazgatója hangsúlyozta: volt már arra példa, hogy a korábbi versenyzőink gyakorlatra visszatértek hozzánk és bízunk abban, hogy a jövőben a BorsodChemet választják majd munkahelyként. A legjobbakat az erkölcsi elismerés mellett értékes műszaki eszközökkel – többek között – többfunkciós tabletekkel és okostelefonokkal is díjazták.
1. helyezett: Horváth Gergely, Harmadi Omár Péter, Kocsis Péter (Pannon Egyetem)
2. helyezett: Benőcz Barbara Hanga, Helyi Rudolf (Pannon Egyetem)
3. helyezett: Kis Benjámin (Pannon Egyetem)