Digitális oktatás a Szaléziben
Továbbra is számos dolgozó: 15 pedagógus, 6 nem pedagógus munkavállaló beteg vagy karanténra kötelezett, illetve 8 osztályból összesen 15 igazolt COVID-fertőzött diák van a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban. Ennek okán az iskola vezetősége digitális oktatást rendelt el.
A digitális oktatás célja, hogy a vírusfertőzést megelőzzék, ezért fontos, és kérte az iskola, hogy senki ne menjen el szórakozni, közösségbe, hiszen a másokkal való találkozást a minimálisra kell szorítani. A digitális oktatáson a részvétel kötelező, a diákok csak akkor hiányozhatnak, ha a betegségük indokolja.
– Még az őszi szünet előtt kezdődött, hogy egyszerre tizennégy tanárunk jelentett beteget, úgyhogy az őszi szünet előtti utolsó három napban, már rövidített tanítás zajlott az iskolában – árulta el Balla Árpád az iskola igazgatója, aki hozzátette, reménykedtek abban, hogy az őszi szünet alatt meggyógyulnak a kollégák, de sajnos ez nem így történt, és ráadásul több diákról is kiderült, hogy megbetegedett.
A gimnáziumban a digitális oktatás során kivétel nélkül, minden óra meg lesz tartva, ami az órarendben szerepel. Ennek a nagy részét online, valós időben tartják meg az oktatók. Az igazgató kiemelte, hogy ha bármelyik diáknak gondja van bizonyos tárgyak tanulásával, keresse nyugodtan szaktanárát, aki segíteni fog a megoldásban. Ma már rendelkezésre áll olyan technika, nevezetesen az Office 365, amelyre intézményi szinten regisztrált az iskola. Ezt a szoftvert már nagyon sokan használják, így tudnak majd valós időben jelen lenni az órákon a diákok és tanáraik.
– Reméljük, hogy ez az egy hét elegendő lesz arra, hogy azok a kollégák és diákok, akik megbetegedtek, teljesen meggyógyuljanak, és így a jövő héttől rendes kerékvágásban tudjuk majd újra kezdeni az oktatást – tette hozzá Balla Árpád.