Átadták a Don Bosco új műhelycsarnokát
Február 28-án adták át a Tedd képessé szakképzési program részeként épült műhelycsarnokot. A Don Bosco Szakiskola, Középiskola és Gimnázium udvarán elhelyezkedő épülettel a szakképzés-fejlesztési mintaprogram egy újabb mérföldkőhöz érkezett.
A Tedd képessé – Don Bosco Szakképzés-fejlesztési Mintaprogram célja a szakképzési rendszerben a lemorzsolódással veszélyeztetett, 16 éven felüli 8 általános iskolai végzettséggel rendelkező fiatalok képzésben tartása. A program célja továbbá, hogy a fiatalok életkezdését, a munkaerőpiacon történő elhelyezkedését, a munka világába történő beilleszkedését segítse, a programban résztvevők versenyképes képzettséghez juttatásával. A projekt részeként valósult meg a több, mint 1100 nm-es műhelycsarnok építése.
Az épület átadásán Andrásfalvy János tartományfőnök atya, Molnár-Gál Béla a Don Bosco Általános Iskola, Szakközépiskola, Szakgimnázium, Gimnázium és Kollégium igazgatója, Nacsa Lőrinc országgyűlési képviselő, Demeter Zoltán országgyűlési képviselő és Prof. Dr. Bódis József, az Innovációs és Technológiai Minisztérium felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkár köszöntötte a meghívottakat. Az ünnepségen a Tedd képessé program résztvevői verssel, dallal, és táncprodukciókkal készültek a jeles nap alkalmából.
A tanulók által készített ajándékcsomagok kiosztását követően Ábrahám Béla, a kazincbarcikai Szalézi Rendház igazgatója szentelte fel az épületet, majd a műhelycsarnok előtt hivatalosan is megtörtént az épület átadása, a szalagvágás.
– Ez egy csodálatos épület, ahol összesen hat résszakmát, illetve szakmákat is tudunk oktatni, én azt szoktam mondani, szintet léptünk ezzel a csarnokkal – árulta el Puskás Balázs a műhelyiskolai program programvezetője, aki hozzátette, olyan körülmények között fognak itt a diákjaink dolgozni, amikről ezelőtt álmodni sem mertünk volna.
A műhelyiskolai képzés lényege, hogy a tanulók mester-diák kapcsolatban, műhelyben végzendő gyakorlati munka által tanulják meg a részszakmák fortélyait. A műhelyiskolai képzésben részt vevők a fémipari gyártás előkészítő, a falazó kőműves, a szobafestő, a lakástextil készítő, valamint a csőhálózat szerelő szakmákat sajátíthatják el.