https://kolorline.hu/Újabb romos épületet bontottak el Herbolyán

Újabb romos épületet bontottak el Herbolyán

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Egy épületet már elbontott az önkormányzat, most egy újabb került sorra, és a harmadiknak is közeledik az ideje. Folytatódik a herbolyai városrészben a szanálásra ítélt ingatlanok bontása, hogy a terület újra használhatóvá váljon, és szebb, méltóbb napokat is megélhessen, mint annak idején, fénykorában.

Jó néhány éve úgy döntött az önkormányzat, hogy a szegregált területeken lévő felújíthatatlan, gazdaságilag totálkáros épületeket visszavásárolja, majd lebontja. A napokban a klasszikus régi telepen egy saját tulajdonba került ingatlant dózeroltak el, ezt megelőzően pedig egy barakkban található épületet.

Ezek olyan régi kolóniák, amelyeket a bányászat fénykorában az ott dolgozóknak építettek. Önkormányzati tulajdonból annak idején szinte mindegyik magántulajdonba került, és jelentősen amortizálódtak.

„Korábban az önkormányzat a szociális városrész-rehabilitáció keretében felújította az épületek egy részét, és fejlesztette az infrastruktúráját. Minden ingatlanba bekötöttük a vízmérő órát és kiépítettük hozzá az aknát. Volt, aki rákötött a víziközmű-hálózatra, ám sokan nem éltek ezzel — ők a mai napig kijárnak a közkútra, és onnan hordják maguknak a vizet.”

- idézte fel az önkormányzat felzárkóztatásra vonatkozó korábbi lépéseit Klimon István, a város alpolgármestere

A szociális városrész-rehabilitáció keretében a Kazincbarcikai Szociális Szolgáltató Központ itt létrehozott új telephelyén egy ideje mosoda működik, amit a helyiek használhatnak. De nem ez az egyetlen az ott élők számára nyújtott lehetőségekből.

„Az önkormányzat együttműködő partnerei, a Szalézi Rend és az Idővár Nyugdíjas Kulturális Klub tagjai felzárkóztató foglalkozásokat tartanak az itt élő gyerekeknek, az oktatási központ pedig az átképzésre fókuszál, valamint arra, hogy segítse az emberek munkában való helytállását, hogy több lehetőséget kapjanak.”

- mondta Klimon István.

Herbolya_epulet_bontas_1

Az alpolgármester azt is közölte, hogy a herbolyai ingatlanok nagy részét gazdaságosan felújítani már nem lehet, de vannak jó állapotúak, amelyeket tulajdonosaik jó gazda módján karbantartanak. A bontásra érettek sajnos nem kapták meg az odafigyelést.

A városrészben hamarosan egy harmadik ingatlan elbontása is várható, de hasonló sors vár a legtöbb használhatatlan, korszerűtlen és elavult épületre. Az önkormányzat szeretné egységesen kezelni a területet, és továbbra is a lakófunkcióban látja a jövőt. A lehetőség azon múlik, hogy a korábbi bányászati tevékenység miatt milyen a talaj állékonysága, hogyan változik a terep. A mostani munkálatok helyszínétől néhány méterre már megfigyelhető a talaj suvadása, így szükséges lesz a talajszerkezet minőségének és a talajnak a vizsgálata ahhoz, hogy kiderüljön: a jövőben építhetőek-e ide lakóingatlanok.

„Ha valaki megfordul majd a régi telepen, remélem hamarosan azt fogja látni, hogy egyre szebbé válik a környezet, és egyre inkább használhatóvá.”

- így vízionálja Herbolya jövőképét Klimon István.

 

További híreink

Augusztustól érvénytelenek lesznek a régi személyi igazolványok

Dátum: 2026. jún 23. 15:41

2026. augusztus 3-án érvényüket vesztik a 2000. január 1. előtt kiállított, régi típusú, könyv alakú személyazonosító igazolványok – hívta fel a figyelmet a Kazincbarcikai Járási Hivatal.

Újra beköszöntött a „szökőévszak” Kazincbarcikán – főszerepben a vízijáték-show

Dátum: 2026. jún 23. 06:00

Az utolsó tanítási nap nemcsak a nyári szünetet hozta el Kazincbarcikán, hanem a város határain túl is kedvelt, ikonikus, szemet-fület gyönyörködtető vízijáték-show és a többi ragyogó szökőkút indulását is. Június 19-én Kolorcity apraja-nagyja összegyűlt a Fő téren, hogy újra csak úgy „igya” a szikrázó színekkel játszó vízsugarak régi és új dalait.

A Szalézi gimi az évzáró fénypontjaként vette át az értéktári emléklapot

Dátum: 2026. jún 22. 08:49

Hagyományos Te Deum szentmisével búcsúztatta a tanévet a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium Kazincbarcikán. Június 19-én a Szent Család-templomban tartott évzáró szertartásnak a diákok műsora, az egyházi és gimnáziumi beszédek, valamint a közös imádkozás mellett egy különleges pillanata is volt. A tanintézmény ezen a rendezvényen vehette át Szitka Péter polgármestertől a Gimi Galéria Települési Értéktárba kerüléséért járó emléklapot.

Idén is megünnepelték a magyar úszás napját Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jún 21. 08:00

Egész napos programokkal várták az úszás kedvelőit június 17-én, a magyar úszás napja alkalmából. A Vízi Komplexum idén először adott otthont a nagy múltú vizes napnak, ahol ajándék úszással, vízi programokkal, bemutató edzésekkel és sportos előadásokkal várták az érdeklődőket.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk