Nyitott kapuk — a Pedagógiai Szakszolgálat mindennapjaiba kaphattak bepillantást az érdeklődők Kazincbarcikán
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Kazincbarcikai Tagintézménye idén is csatlakozott a Pedagógiai Szakszolgálatok Hete országos rendezvénysorozathoz. Április 17. és 24. között sokszínű, változatos programokkal várták az érdeklődőket, akik betekintést nyerhettek a szakszolgálatnál folyó sokrétű pszichológiai és pedagógiai munkába.
kapcsolódó galéria
A matematika is egy szerethető tantárgy — ezt hivatott bizonyítani a Bűvös matematika elnevezésű tehetséggondozó program, ahol a nagycsoportos óvodások logikai gondolkodását és figyelmét fejlesztik játékosan, mozgás segítségével.
Kállainé Matisz Otília fejlesztőpedagógus szerint a gyerekek figyelmét elveszik a mostani divatos okos eszközök (telefonok, tabletek). A szakember azt javasolja a szülőknek, hogy használjanak fel minden olyan, néha már szemetesbe szánt otthoni dolgot (kupakot, különböző apró tárgyakat) arra, hogy a gyermek matematikai készségét fejleszteni tudják.
Országos jelleggel idén április 17. és 24. között rendezték meg a Pedagógiai Szakszolgálatok Hetét, melyhez a kazincbarcikai tagintézmény is csatlakozott. A rendezvénysorozat ötlete 2018-ban indult útjára, Fejér megyéből. Smolniczki Beáta, a B.-A.-Z. Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Kazincbarcikai Tagintézményének igazgatóhelyettese szerint az a tapasztalat, hogy sokan még ma is tanácstalanok és bizonytalanok az intézményt illetően.
„Az volt az egésznek a célja, hogy hozzuk kicsit közelebb a lakossághoz, az érdeklődőkhöz a szakszolgálatokat, és mutassuk meg magunkat, hogy mely szakterületekkel foglalkozunk, milyen feladatokat látunk el, kik vagyunk, hol vagyunk, és hogy milyen esetekben fordulhatnak hozzánk az érdeklődők.”
A pedagógiai szakszolgálatok különböző feladatokat látnak el, a logopédiától kezdve a gyógytestnevelésen át, a nevelési tanácsadáson és a korai fejlesztésen keresztül a tehetséggondozásig.
A szakemberek komplex pedagógiai szűrővizsgálatokat végeznek az óvodákban, kiegészítve tehetségszűrésre is alkalmas feladatokkal, amely a matematikán kívül az anyanyelvi és a vizuális területekre fókuszál. Az Építők úti intézményben egy héten egyszer, közösen alkotnak a gyerekek gyógypedagógus irányításával, így fejlesztve kézügyességüket és kreativitásukat.