Lalák Angelika keramikusművész színes kiállítása a Gimi Galériában
Lalák Angelika városunk extravagáns köztéri kerámiaalkotásainak, a Mesélőnek és a Kolorkerámiának a művésze újabb kiállítást nyitott a vizuális élmények kedvelőinek. Egyedi stílusban készült hatásos forma- és színkombinációi a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium Gimi Galériájában tekinthetők meg május közepéig.
kapcsolódó galéria
Lalák Angelikát a legtöbben városunk köztéri művészeként ismerhetik. Igazán hálásak lehetünk neki, hogy olyan markáns, derűs és értékes alkotásokkal dobta fel még jobban Kolorcity látképét, mint a gazdag háttértörténetű, koncepciódús Mesélő, vagy Magyarország egyik legegyedibb padja, a Kolorkerámia. Munkásságának hódolói a Gimi Galériában nyílt tárlatában további csemegékre találhatnak.
A művész most kiállított munkái már szerepeltek korábban a Mezey István Művészeti Központban Bolacsek László ötvösművésszel közös kiállításon, de a Gimi Galériába is tudatosan ezekből válogatott, hogy a diákok is láthassák az alkotásokat, és közelebb kerülhessenek általuk a kerámiaművészet rejtelmeihez.
„Elég sokrétű darabok szerepelnek itt. Elsősorban samottos agyagból készült, 1300 fokon égő munkáim vannak kinn — mesélte Lalák Angelika. — Közülük személyes kedvenceim a korábbi műveim közül a kis gombavázácskáim, amelyeket színező fémoxidokkal, mázakkal díszítettem. A családot jelképezik. A kis mohák, gombácskák a földben a láthatatlan spóráikkal, szálacskákkal kapcsolódnak, és ezzel szimbolizálják a családi összetartozását” — ismertette az alkotó.
Lalák Angelika a Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola művésztanára is egyúttal. A pedagógushivatás és az alkotótevékenység párhuzamos az életében, és oda-vissza hat egymásra. A gyerekek kérdései, kedves gondolatai mindig inspirálják a művészetét.
A jelenlegi tárlat május közepéig látogatható a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium Gimi Galériájában. Angelika májusban kezd újabb műhelymunkába, és a közeljövőben egy még nagyobb kiállításra készül.
Lalák Angelika nagyszabású műve, a Völgy parkban székelő és széket is adó Mesélő háttértörténetéről szóló cikkünk ITT olvasható.