Föld napja a kazincbarcikai ovikban a játékos környezettudatosság szellemében
A Kazincbarcikai Összevont Óvodák környezet munkaközössége újra játékos, környezettudatosságot megalapozó programra hívta a Föld napján városunk óvodásait. Az esemény során a gyerekek játékos állomásokon keresztül tanulhattak a hulladékszelektálásról, a növények és az állatok védelméről, illetve arról, hogy a környezettudatos magatartás nemcsak egy napra szól, hanem egy egész évre, életre.
kapcsolódó galéria
A környezettudatosság ma már különösen súlyos téma, hiszen bolygónk épsége a tét, de az ovisok számára az illetékesek mégis hatásosan játékba csomagolták. A Süss fel Nap című gyermekdallal igyekeztek előcsalogatni az kicsik a meleget, a napfényt és a derűs hangulatot a Föld-napi rendezvényen, ahol többek között olyan izgalmas feladatok várták őket, mint szelektív hulladékgyűjtés, kirakó, vak karaván és célba dobás szemétszörnybe.
A kirakós memóriajátékok segítségével a gyerekek azt a tudását mélyíthették, hogy tiszteletben kell tartani a természetet, és óvni kell annak szépségét. Már az óvodásoknál is kialakult a környezetvédelem fontosságának gondolatvilága, így a kicsik otthon is igyekeznek környezettudatosan élni, például a vízpazarlás elkerülésével és a hulladék újrahasznosításával.
A szakmai vendég a Föld napján
A Föld-napi eseményen a Zöld Völgy Nonprofit Kft. is részt vett. A cég képviselőjétől az ovisok gyakorlati tapasztalatokat szerezhettek a hulladék szelektálásáról és újrahasznosításáról.
A szemléletformáló programon a gyerekek szintén megünnepelték városunk 70. évfordulóját egy különleges feladaton keresztül, amely során dobókockával dobtak, és a Föld napjával kapcsolatos kérdésekre válaszoltak.
Környezettudatosság már kiskorban a Föld napján kívül is
Kazincbarcika óvodái minden évben megszervezik ezt a közösségformáló és zöld rendezvényt, ahol az óvodások megismerkednek a környezetvédelem alapjaival. Tarné Venczel Ágnes, a Kazincbarcikai Összevont Óvodák intézményvezető-helyettese szerint nagyon fontos, hogy kint a természetben kezdjék meg a tudatosítást.
„Rengeteget túráznak a gyerekek: erdőkben, mezőkön, a vízparton és ott szerzik a tapasztalataikat, illetve van lehetőségünk elmenni a Zöld Völgy Nonprofit Kf.-hez is, hogy a hulladékudvarról is személyes tapasztalatot szerezzenek, meglássák, hogyan kerül oda a szemét, hogyan válogatják és hogyan bálázzák az ott dolgozók például a műanyag- vagy a fémhulladékot” – mondta az intézményvezető-helyettes.
A Föld-napi óvodás esemény is rávilágított arra, hogy a környezettudatosság már gyermekkorban elkezdődhet a játékos tanulás révén, ráadásul a gyerekek képesek befolyásolni a felnőttek szemléletét is.