Hagyományindító streetball-bajnokság Kazincbarcikán
Augusztus 24-én, szombaton rendezték Kazincbarcika első újkori streetball-bajnokságát a KolorPlatzon. A félpályás, egy palánkra játszott, New Yorkból világhódító útjára indult kosárlabda-variáns városunkból és környékéről is gyorsan bevonzotta a játék szenvedélyes gyakorlóit. Egy hangulatos, népes, jól sikerült esemény alapozta meg a folytatást, a SLÁGER KSE támogatásával.
kapcsolódó galéria
Az 1. HoopsFest streetball Kazincbarcika című sportprogramon nagyjából 100 néző és játékos gyűlt össze, illetve 12 felnőtt és három U14-es gyermekcsapat mérkőzhetett meg egymással. Miskolcról több csapat is érkezett, de jöttek Ózdról, sőt a felvidéki Tornaljáról is. Két alakulat pedig a "SLÁGER" Kazincbarcikai Kosárlabdázók Egyesületének U18-as ifjú játékosaiból került ki. A 2024-es nyár utolsó előtti teljes hétvégéjén pattogtak és repültek a labdák, cikáztak a lábak, hullámoztak a hálók és néha még a közönség is a KolorPlatz pályáján.
1. HoopsFest streetball Kazincbarcika
A verseny két szervezője — Pál Csaba, a SLÁGER KSE sportmunkatársa és Kakszi Krisztián — kazincbarcikai kötődésű, az Irinyi János Református Oktatási Központba jártak, korábban a SLÁGER aktív játékosai voltak.
„Az egyesület nevében eddig is igyekeztünk programokat szervezni, ám most a keretből kilépve, de a SLÁGER támogatásával egy grandiózusabb eseményt sikerült létrehoznunk — foglalta össze Pál Csaba. — Ezzel Kazincbarcikát és a kosárlabdát is szeretnénk közelebb hozni egymáshoz. Ezért is rendeztük meg a leendő eseménysorozat első elemét.”
A SLÁGER KSE sportmunkatársától azt is megtudtuk, hogy tudatosan adtak esélyt az egyesületben edző fiatalok közönség előtti versengésére is, ezért állítottak össze az U14-es játékosokból három csapatot. Mivel a streetball szabályai mások, így ők is kizökkenhettek a megszokott módiból. Szabadabban játszhattak, ami gyakorlásnak és felüdülésnek is jó. Pál Csaba külön büszke arra, hogy keretükben aktív az utánpótlás-nevelés, ezért legközelebb még nagyobb hangsúlyt szeretnének fektetni a kicsikre.
A streetball-bajnokság
Egyszerre két háromfős csapat lehetett a fél-fél pályán, akik egy-egy gyűrűre játszottak. A társulatok összesen háromfősek vagy egy cserejátékossal négyfősek lehettek. Így játszották le az elődöntőket, a bronzmérkőzést és a döntőt. A végeredményként kikiáltott első-második-harmadik helyezettet éremmel, trófeával, sapkával és kosárlabdával, plusz kreatív kosárlabda-témájú ajándékokkal, például zseb-kosárpályával halmozták el. Cél volt olyan díjakat osztani, amelyekre ha otthon ránéznek a győztesek, a versenyre emlékezzenek. A meccsek szünetében dobóversennyel és ügyességi versennyel színesítették a szervezők az alapbajnokságot, amelyre bárki nevezhetett a nézőközönség soraiból is.
A HoopsFest szervezői elégedettek voltak az eredménnyel, és úgy tervezik, hogy ezentúl évente legalább egy nyárnyitó és egy nyárzáró hasonló eseményt szabad ég alá hoznak.
„Szeretnénk, hogy Kazincbarcikán a kosárlabda újra felszínre bukjon és ezzel az utánpótlás is előtérbe kerüljön, de igyekszünk a 20-50 közöttiek számára is jó lehetőséget biztosítani — jelentette ki Pál Csaba. — Ha már van egy jó csarnokunk és két „kék pályánk”, akkor éljünk is vele.”