Nagy Boglárka grafikusművész alkotásai a Gimi Galériában
Újabb tárlat nyílt a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban. A Gimi Galéria ezúttal Nagy Boglárka grafikusművész munkáit mutatja be. A rajztanár a „Színre szín, avagy színesítsük Kolorcityt” címet adta a kiállításnak, amely nonfiguratív, színes grafikáival és festményeivel szinte belesimul az épület színvilágába.
kapcsolódó galéria
Rendezvény dátuma: 2024. november 06.
Nagy Boglárka „Színre szín, avagy színesítsük Kolorcityt” című kiállításának megnyitója – Szalézi Szent F. Gimnázium
Somodi-Hornyák Szilárd, a gimnázium művésztanára megnyitóbeszédében megemlítette, hogy az eredetileg bajai származású, de Budapesten élő és tanító alkotó absztrakt művészi tevékenysége mellett alkalmazott grafikával is foglalkozik, például könyveket illusztrál: több gyermekeknek szóló mesekönyvben is megjelentek már munkái.
Nagy Boglárka tavasszal járt először Kazincbarcikán, akkor Somodi-Hornyák Szilárd tartott számára egy nagyon színes bemutatót Kolorcityről. Az alkotó úgy fogalmazott: ő maga is nagyon színesen dolgozik, amely összepasszol a sokszínű, szép és pozitív várossal, így nem kellett gondolkodnia a kiállításon sem.
„Az összeválogatást elsősorban az határozta meg, hogy milyen helyszínre kerülnek a munkák. Miután ez egy gimnázium, a közönség elsősorban 14-18 évesekből áll — fogalmazott Nagy Boglára. — Nem valamilyen nyomasztó vagy szociálisabb témát boncolgató képeket szerettem volna hozni, hanem olyat, ami inkább színes, fiatalos, vidám és abszolút emészthető minden korosztály számára” — foglalta össze a grafikusművész.
Az alkotó elmondta még, hogy a színhasználat miatt a kiállítás is meglehetősen festői lett. Nagy Boglárkától megtudtuk, hogy példaképei közé tartoznak olyan művészek, mint Yves Klein, Mark Hrotko, Vaszilij Vasziljevics Kandinszkij, Niki de Saint Phalle és Johannes Itten. De ő maga sem úgy alkot, hogy keresi a példaképet, hanem amikor megcsinál valamit, akkor jön rá, hogy ráismer valamire, amit már látott vagy érzett akár egy mű vagy egy művész kapcsán.
„A gyerekeket, diákokat arra buzdítom, hogy jöjjenek rá, hogy van saját stílusuk, ne mások akarjanak lenni, hanem próbálják megtalálni azt, amiben jól érzik magukat. Ha pedig jól érzik magukat, akkor sikerülni fog, és valószínű, hogy ki tudják fejezni azt, amit szeretnének” — zárta gondolatait Nagy Boglárka hozzátéve, hogy az egyéniségek erősítése, támogatása a cél.