Boldogságóra a Napsugár Tagóvodában — kalandos játékok, önfeledt tanulás
A kazincbarcikai Napsugár Tagóvoda már 2 éve Boldog Óvoda címmel is rendelkezik. Az Őszi pedagógiai napok programjában boldogságóra gyakorlati bemutatót is tartottak, amely a gyerekeknek izgalmas programokat is tartogatott. A foglalkozás egyben továbbképzés is volt, amelyen a környező települések és a helyi tagóvodák szakemberei, óvodapedagógusai vehettek részt a mesével, mondókákkal és játékokkal átszőtt nem mindennapi foglalkozáson.
kapcsolódó galéria
Rendezvény dátuma: 2024. november 14.
Őszi pedagógiai napok, boldogságóra gyakorlati bemutató – Napsugár Tagóvoda
Az érzékszervek és a testrészek ennek a hónapnak témái a Napsugár Tagóvodában, így a boldogságórán ez is fontos szerepet töltött be. A foglalkozás első részében az asztaloknál sok színes és érdekes eszköz várta az ovisokat.
„Óvodánk már 2 éve Boldog Óvoda címmel rendelkezik, és annak keretein belül egyik csoportunkban szervezzük a projektprogramokat, belecsempészve mindig a havi témákat, most éppen a testünk és az érzékszervek a téma — hangsúlyozta Siető Katalin, a Kazincbarcikai Összevont Óvodák Napsugár Tagóvodájának tagintézmény-igazgatója. — Érzékszervi játékokat, illetve képességfejlesztő játékokat láthattunk a csoportban. A gyerekek megismerkedhettek az érzékszervekkel, s közben a mondókák, a történetek és a feladatok is ehhez a témához kapcsolódtak.”
A foglalkozás során az őszi avar alól egy eltévedt sündisznó, Sün Soma is előkerült, akinek a gyerekek sok-sok kalandon keresztül siettek a segítségére. Ehhez elemlámpát is kaptak, így átkelhettek a mesebeli erdőn is. A fantáziának pedig semmi nem szabott határt: farönkökön és patakokon keresztül vezetett az ovisok útja.
„Sírt Sün Soma, ezért meg kellett találni a házát!” – mondta Tóth Roland Barnabás a foglalkozás után, aki társaival együtt segített a süninek hazatalálni. Horváth Benjáminnak pedig az tetszett a legjobban, hogy eközben elemlámpával is kellett világítaniuk, mert az volt a feladat, hogy az érzékszervekről készült rajzokat is megtalálják a mesebeli erdőben.
A boldogságprogram egyben továbbképzés és bemutató óra is volt a környék és a helyi óvodák szakembereinek, óvodapedagógusainak. A gyakorlati óra ugyanis része volt az Őszi pedagógiai napok programjának.