Pályázat a helyi védelem alatt álló építészeti értékek fenntartásának anyagi támogatására
Kazincbarcika Város Önkormányzata Képviselő-testületének Társadalompolitikai és Városfejlesztési Bizottsága pályázatot hirdet a helyi védelem alatt álló építészeti értékek fenntartásának anyagi támogatására.
A támogatás célja, Kazincbarcika város Önkormányzata Képviselő-testületének a településkép védelméről szóló 46/2017. (XII. 14.) önkormányzati rendeletében (a továbbiakban Rendelet) megfogalmazott célok szerint helyi védett épületek, építmények, épületrészek és szobrok értékmegőrzés céljából történő, megfelelő színvonalú felújításához és építészeti megjelenésének kialakításához való, közérdekből történő önkormányzati hozzájárulás biztosítása.
Pályázati előírások
(1) Pályázati feltételek:
– Csak a Rendeletben helyi védelem alá helyezett ingatlanok esetében lehet pályázni.
– Pályázhat olyan természetes személy, gazdasági társaság, egyéni vállalkozó, valamint a polgári jog szabályai szerint egyéb jogalanyisággal rendelkező, akinek/amelynek a helyi védett érték (épület, épületrész, szobor) a tulajdonában van.
– A pályázathoz egy ’PÁLYÁZATI KÉRELEM’ című formanyomtatványt kell kitölteni, mely az Önkormányzat hivatalos honlapjáról letölthető.
– A pályázati kérelem elérhetőségének helye: Kazincbarcika város honlapja: https://www.kazincbarcika.hu/text-pages/242
– A pályázati kérelmet Kazincbarcika város Önkormányzata Képviselő-testületének Társadalompolitikai és Városfejlesztési Bizottságának címzett (3700 Kazincbarcika, Fő tér 4.) kell benyújtani.
– A pályázat benyújtására rendelkezésre álló határidő leteltét követően benyújtott, vagy a kiírásnak nem megfelelő, továbbá a hiányos kérelmek elutasításra kerülnek.
– Egy épület egy elemére újabb támogatás csak a 15 éves együttműködési szerződés lejárta után adható. Az érintett épület újabb homlokzati elemeire adható újabb támogatás az együttműködési szerződés megújításával.
– A pályázó az értékmegőrzés miatt történő, helyi értékhez méltó helyreállítás többletköltségének finanszírozására kaphat támogatást.
– A Bizottság az adott költségvetési évre vonatkozóan kiemelt támogatási célokat határozhat meg.
(2) A pályázat tartalmi követelményei:
– A pályázó (tulajdonos) és az építmény/emlékmű adatai (név, lakcím, elérhetőség, építmény/emlékmű elhelyezkedése, megnevezése, az érintett ingatlan helyrajzi száma).
– Mellékletek:
- az ingatlan tulajdoni lapjának 30 napnál nem régebbi hiteles másolata;
- építési engedélyhez kötött munka esetén az építési engedélyezési tervdokumentáció és a jogerős építési engedély;
- építési engedélyhez nem kötött munka esetén az építési engedélyezésitervdokumentációnak megfelelő tartalmú tervek, és az elvégzendő munka leírása;
- fénykép dokumentáció az építmény állapotáról, és/vagy a felújítandó homlokzatokról, homlokzati elemekről (min. 5 db),
- a felújítás költségeit tartalmazó részletes költségvetés, elkülönítve azzal a többletköltség-igénnyel, mely a homlokzati díszek eredeti formában történő helyreállítása, (pl. díszesebb kapuzatok, oromzatok, lábazatok, stb.) miatt szükséges;
- a megpályázott pénzösszeg megjelölése, felhasználásának tervezett módja és a munka elkészülésének határideje;
- a pályázó költségvállalási nyilatkozata arról, hogy a támogatás elnyerése esetén a kapott összeget a pályázati feltételek szerint használja fel.
- társasház esetén a közgyűlés, lakásszövetkezet esetén – az alapító okiratban meghatározott hatásköri szabályok alapján- a közgyűlés vagy a küldöttgyűlés hozzájárulását tartalmazó határozatot.
A pályázat benyújtásának határideje: 2024. december 16.
A rendelkezésre álló keretösszeg: bruttó 14.000.000 Ft, azaz bruttó tizennégymillió forint.
A pályázatonként megítélhető támogatás mértéke:
A védett érték megóvása, állagának megőrzése érdekében végzett építési tevékenység költségének legfeljebb bruttó 50 %-áig, homlokzati elemenként maximum bruttó 400.000 Ft-ig, azaz négyszázezer forintig terjedhet, teljes épületrész felújítása esetében egyedi támogatási összeg is megállapítható.
A pályázatokat a városi főépítész és a Társadalompolitikai és Városfejlesztési Bizottság bírálja el és dönt a támogatás mértékéről, elsősorban műszaki és városképi indokok alapján.
A pályázat befogadásáról a pályázó a benyújtás határidejét követő 30 napon belül, a döntésről további 30 napon belül értesítést kap.