https://kolorline.hu/Meddig tanul az ember?

Meddig tanul az ember?

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Térség

Az MTA Miskolci Területi Bizottságának Társadalom- és Humántudományi Gerontológia Munkabizottsága, a Harmadik Kor Egyeteme Miskolc Alapítvány, a Miskolci Egyetem BTK MFI Nyelv és Kommunikáció Kutatócsoportja, valamint a Szikra Alapítvány „Emberközpontú tudományt-emberközelbe visszük” mottóval kihelyezett munkabizottsági ülést tartott Vadnán, a Göőz Pál Művelődési Házban, április 17-én.

 


Fotó: Dr. Dobosné Vörös Eleonóra, a képek közlését Dr. Dobos László engedélyezte

„Akit szülőföldjének erkölcsi normái vezéreltek” – avagy a tanulás szerepe az ember életében címmel megtartott elő­adás annak a kezdeményezésnek a folytatása, mely tavaly fogalmazódott meg a gerontológiai munkabizottságban. A gerontológiai bizottság döntően az emberrel, ezen belül az időskorúakkal, illetve a nemzedékek kapcsolatával foglalkozik. A cél az volt, hogy a tudományt belopják a mindennapokba és társítsák a gyakorlattal. A napokban megtartott rendezvény előadója prof. dr. Patkó Gyula professzor emeritus, okleveles gépész­mérnök, egyetemi tanár, a Miskolci Egyetem egykori rektora volt. Ezt megelőzően a megjelenteket a házigazda intézmény vezetője, Marinné Tóth Krisztina fogadta, majd a helyi óvodások és az Őszirózsa Nyugdíjas Klub Énekkarának műsorát követően Bencze Péter, Vadna polgármestere köszöntötte a résztvevőket.

A rendezvényen szép számú hallgatóság volt jelen, hiszen az eseményen részt vettek a környező települések, - Kazincbarcika, Sajókaza, Kurityán – képviselői, valamint a professzor miskolci tisztelői is. A falu első embere részletesen, a múltból elindulva a jövő felé vezető úton bemutatta települését a vendégeknek. Ezt követően dr. Dobos László, a Társadalom – és Humántudományi Gerontológia Munkabizottság titkára ismertette dr. Patkó Gyula életútját. Az érdekfeszítő beszámoló két szálon futott, egyrészt a tanítás-tanulás tudománytörténetét vizsgálta meg, kitérve az oktatás területén az ókortól kezdődően a napjainkban gyakorolt intézményi formákra. Másrészt saját életpályáján keresztül szemléltette, hogy egy kis őrségi faluból elindulva, önnön erejéből miként küzdötte fel magát pályája csúcsára, az egyetemi rektori székig. Érzékeltette mindazokat az értékeket, melyeket attól az összetartó közösségtől kapott, melyben felnőtt, melyek sorsának alakításában motiválták. A mintegy 50 perces előadás végén a feltett kérdések nyomán kötetlen beszélgetés alakult ki.  



 

További híreink

A hőségriasztást meghosszabbították, július 7-én éjfélig

Dátum: 2025. júl 04. 12:45

Dr. Surján Orsolya országos tisztifőorvos asszony július első hetének II. fokú hőségriasztását kiterjesztette a hétvégére, sőt a második hét hétfőjére is. A jelenlegi álláspont szerint a riadó július 7-én, 24:00 órakor ér véget.

A Semmelweis-nap 2025-ös kazincbarcikai díjátadó ünnepsége

Dátum: 2025. júl 04. 10:00

Idén újra közös Semmelweis-napi ünnepséget tartott Kazincbarcika Város Önkormányzata és a Kazincbarcikai Kórház az egészségügyi dolgozói számára, az Egressy Béni Művelődési Központban. A meghívottak hálás éltetésén túl oklevelek hosszú sorát adták át a szakma kiválóságainak, köztük a rangos „Kazincbarcika Város Egészségügyéért” című kitüntető díjat, amely minden évben csak egyetlen személynek jár.

Július első hetén országos hőségriasztás van érvényben

Dátum: 2025. júl 02. 21:00

Dr. Surján Orsolya, az országos tisztifőorvos az ország teljes területére érvényes, II. fokú hőségriasztást rendelt el július első hetére, 2025. július 04-e (péntek) 24.00 óráig.

Helyi szociális alapszolgáltatás fejlesztése Kazincbarcikán

Dátum: 2025. júl 02. 15:00

A Széchenyi Terv Plusz program keretében 37,98 millió forint, 100 százalékban vissza nem térítendő Európai Uniós támogatásban részesült Kazincbarcika Város Önkormányzatának a TOP_PLUSZ-3.3.2-21-BO1-2022-00044 azonosítószámú, „Helyi szociális alapszolgáltatás fejlesztése Kazincbarcikán” című támogatási kérelme. A projekt legfőbb célja a Kazincbarcika Város Önkormányzata tulajdonában álló és fenntartásában működő Kazincbarcikai Szociális Szolgáltató Központon belüli Család- és Gyermekjóléti Központ, valamint Házi Segítségnyújtás által végrehajtott szociális alaptevékenységek fejlesztése. Jelen projekt keretében a Család- és Gyermekjóléti Központ részére 2 db elektromos meghajtású személygépjárművet, továbbá a Házi Segítségnyújtás részére 10 db elektromos meghajtású kerékpárt szereztek be. Az elektromos kerékpárok tárolására, valamint a Kazincbarcikai Szociális Szolgáltató Központba érkezők részére kiépült egy napelemrendszerrel ellátott kerékpár- és babakocsi-tároló is.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk