Elismerések és fejlesztést előkészítő döntések
A napirendi pontok tárgyalása előtt Pelle Annának, az Idővár Nyugdíjas Kulturális Klub vezetőjének Szitka Péter polgármester és Klimon István alpolgármester nyújtotta át a Kazincbarcika Város Civil Életéért díjat.
Fotók: Zele Tímea
A klubvezető méltán kapta ezt a kitüntető címet, hiszen többek között az ő és klubtársai áldozatos munkájának köszönhetően nyerte el Kazincbarcika az URBACT „Jó Gyakorlat Város” elismerést, amely egy európai szinten is jegyzett komoly dicséret a város számára.
Szintén a grémium ülésén adtak át a városvezetők Polgármesteri Elismerő Oklevelet Csala Andrásnak, a Kazincbarcikai Mentőállomás vezetőjének, aki az augusztus 20-ai ünnepi testületi ülésen nem tudott részt venni.
A grémium ezen ülésén értékelte a Kazincbarcikai Összevont Óvódák működéséről szóló beszámolót. Az intézmény az elmúlt másfél év eredményeit és történéseit dolgozta fel képekkel illusztrált, részletes összefoglalójában. A Kazincbarcikai Összevont Óvodákat egy székhely intézmény, hat városi és két vidéki tagóvoda alkotja. Az óvodák az országos alapprogramon felül a szociokulturális környezet sajátosságait figyelembe véve, a tagóvodák értékeinek megőrzésével, a szülők véleményét szem előtt tartva alakították ki nevelési céljaikat, feladataikat. Egységeikben nagyobb hangsúlyt helyeznek egy-egy témakör – mint például hagyományőrzés, egészséges életmód, környezetvédelem – a gyermekek életkori sajátosságaihoz igazodó megismertetésére.
Az elmúlt időszakban történt fejlesztéseknek köszönhetően – sószobák kialakítása, akadálymentesítés, Ovi-program keretén belüli játszó és sporteszközök telepítése – biztosítva van a nevelést támogató környezet, optimálisak a feltételek a pedagógiai folyamatok megvalósításához, a gyermekek egészséges testi és mentális fejlődéséhez.
Az óvodapedagógusok és munkatársaik nagy hangsúlyt fektetnek a pedagógus utánpótlás biztosítására, így több, már évek óta az intézményben dolgozó kolléga képzi magát tovább, hogy később már óvónői munkakörben végezhesse munkáját.
A képviselő-testület egyöntetűen, párthovatartozástól függetlenül dicsérte az országosan is példaként szolgáló magas színvonalú szakmai munkát.
Mindemellett előkészítő döntés
A másik fejlesztés a Csónakázó-tóhoz vezető bekötő út túloldalán fekvő zöldterületet érinti, amelynek jövőbeni sportcélú hasznosításáról döntött a testület. Az előkészítő döntés értelmében most a terület művelési ága változna, éppen azért, hogy az elkövetkező időszakban esetleges fejlesztési, pályázati, taos források lehívásával a helyi vízilabda, úszó, jégkorong, vagy éppen versenykorsolya sport otthonául szolgálhasson.
Az ülés zárásaként Szombati Emese alezredes, a Magyar Honvédség Hadkiegészítő, Felkészítő és Kiképző Parancsnoksága előkészítő részlegének megyei vezetője adott tájékoztatást arról, hogy a Magyar Honvédség átalakítja és megújítja az önkéntes tartalékos rendszerét, amelynek új elemeként a helyi közösségekre építve hozta létre az önkéntes területvédelmi tartalékos szolgálati formát. A részlegvezető felhívta a figyelmet az új forma előnyeire és a toborzás fontosságára.