Az internetes kommunikáció lehetőségei és veszélyei
Második előadását tartotta meg a Szikra Alapítvány Kazincbarcikán a Mezey István Művészeti Központban március 27-én 14 órától. Az „Egy Szikrával több” című fórumsorozat szerdai témájában az internet veszélyeit és lehetőségeit tanulmányozták a jelenlévők.
kapcsolódó galéria
Rendezvény dátuma: 2019. március 27.
Egy szikrával több - Internetes kommunikáció
Az eseményen Csatlósné Radeczki Mária, az Idővár Nyugdíjas Kulturális Klub tagja köszöntötte a vendégeket a rendezvénysorozat második előadásának alkalmából. Örömét fejezte ki, hogy a fiatalok és szép korúak részéről is ekkora az érdeklődés a téma iránt, majd átadta a szót az előadónak, Szlávik Szilárdnak, a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Kar, Modern Filológiai Intézet, Alkalmazott Nyelvészeti és Fordítástudományi Tanszéken tanuló mesterszakos hallgatójának.
Fotók: Kovács Loretta
Az előadás fő célja a generációk közti kommunikációs szakadék szűkítése volt, ami egy rövid elméleti gyorstalpalóval vette kezdetét. Itt a legalapvetőbb fogalmakkal ismerkedhettek meg azok, akik még esetleg nem ismerik az elektronikus kommunikáció különböző formáit. Ezt követően az emailek és chat applikációk világába kalauzolta el a közönséget az előadó, amit a videótelefonálás és a közösségi médiák tárháza követett.
Szó volt a napjainkban leggyakrabban használt kommunikációs formákról és konklúzióként azt is megtudhatták, akik elfáradtak az előadásra, hogy a tudatosság a legfontosabb képesség, amit mindannyiunknak el kell sajátítani, ha biztonságosan szeretnénk szörfölni a weben.
- Az internetes kommunikáció olyan, mint a közlekedés, vannak bizonyos szabályok, amiket be kell tartani, ha nem szeretnénk, hogy elüssön egy autó- foglalta össze Szlávik Szilárd.
A rendezvény a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Kar Modern Filológiai Intézet, Nyelv és Kommunikációs Munkacsoport oktatóinak és hallgatóinak, a kazincbarcikai Idővár Nyugdíjas Kulturális Klubnak, illetve Kazincbarcika város Önkormányzatának közreműködésével és támogatásával jött létre.