„A 6 generáció”
Az Egressy Béni Városi Könyvtár szervezésében, „A 6 generáció” címmel tartott előadást Steigervald Krisztián generációkutató november 28-án a Mezey István Művészeti Központban. A prezentáció során a generációk közötti különbségeket ismerhette meg a közönség.
Magyarországon jelenleg hat generáció él együtt, ami azért egyedi, és új, mivel soha nem volt ennyi különböző módon felnőtt, és különböző értékeket képviselő nemzedék a társadalomban. A generáció nem életkori megkülönböztetés. A jelentése inkább az, hogy valaki x, y, z, vagy alfa generációba sorolható e.
Fotók: Bartók Alexandra
Az elmúlt 50-60 évben nagy különbségek vannak abban, hogy az egyes korcsoportok mennyivel más módon nőttek fel, mivel ezáltal másképp látják a földön lévő élet természetességét.
Megváltoztak a családon belüli szerepek, bejött a digitalizáció, felgyorsult az élet. Sok olyan tényező jelent meg a mindennapokban, ami más jelentést és más értéktartalmat jelent a különböző generációkban élőknek, amit ha nem ismerünk meg, akkor feszültséget is okozhat a különböző korcsoportok között.
Steigervald Krisztián előadásában azt mutatta meg, hogy milyen erősségei és hátrányai vannak az egyes generációknak. Fontos az, hogy megértsük a másikat, illetve saját magunkat is, mert így közelebb kerülhet egymáshoz a hat különböző generáció.