Közös erővel a gyermekvédelemért
A lakásotthonokban élő fiatalok védelme és a gyermekvédelmi jelzőrendszer működésének javítása — ezzel a két kiemelt témával foglalkoztak a gyermekvédelmi területen dolgozó szakemberek Kazincbarcikán.
kapcsolódó galéria
Rendezvény dátuma: 2024. június 12.
Gyermekvédelmi rendőrségi program – Mezey I. Művészeti Központ
A helyi rendőrkapitányság és a vármegyei bűnmegelőzési tanács által megrendezett fórumon számos szervezet képviseltette magát: többek között a B.-A.-Z. Vármegyei Rendőr-főkapitányság, a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság, a Kazincbarcikai Szociális Szolgáltató Központ, valamint a környékbeli családsegítő központok és lakásotthonok vezetői és dolgozói. A találkozó célja az volt, hogy a résztvevők csoportokban dolgozva, konkrét problémákra fókuszáljanak, és hatékony megoldási javaslatokat dolgozzanak ki.
A rendezvény interaktív formában zajlott, ahol a résztvevők problémafákat rajzoltak, a problémák gyökereit és a lehetséges megoldásokat vizualizálva. Ez a módszer elősegíti a különböző szakterületek képviselőinek jobb megismerését és az együttműködést, ami elengedhetetlen a mindennapi életben felmerülő problémák hatékony kezeléséhez.
Jaskó Judit, a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság bűnmegelőzési főelőadója kiemelte: fontos, hogy a jelzőrendszer tagjai közösen reagáljanak a problémákra és tegyenek megoldási javaslatot.
„Sok gyerek veszélyeztetve van az általános iskolákban, a lakásotthonokban, és ezekre keressük a megoldási lehetőségeket” — hangsúlyozta a szakember.
Majó Márk, a B.-A.-Z. Vármegyei Bűnmegelőzési Tanács titkára az eseményen arról beszélt, hogy 2 fontos témakörre keresték a megoldásokat: a lakásotthonokban élő fiatalok problémájára, valamint a gyermekvédelmi észlelő és jelzőrendszerek működési hibáinak feltárására.
„A résztvevők kiválasztottak egy konkrét szituációt vagy egy konkrét tényezőt, amit problémaként azonosítottak, majd közösen kialakítottak egy feladattervet, hogy az adott problémára hogyan tudnak közösen, együttes erővel reagálni” — összegezte Majó Márk.
A titkár mindehhez azt is hozzátette, hogy a térségben jól működik a jelzőrendszer, a kérdés inkább az, hogy a beérkezett jelzések hogyan mennek tovább, hogyan lesz belőlük esetkezelés. A szakemberhiány, amely ebben az ágazatban is jelen van, nehezítő körülményként hat.
„Emiatt nehéz megfelelő ellátást biztosítani sok esetben, de azon vagyunk, hogy a meglévőket jól tudjuk kihasználni” — összegezte a Bűnmegelőzési Tanács titkára.