https://kolorline.hu/Kolorcity jegesmedvéi a klímáért – Szabó Alex: Polar Bears

Kolorcity jegesmedvéi a klímáért – Szabó Alex: Polar Bears

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Már a második klímaváltozás kapcsán elgondolkodtató falfestményt mutatjuk be a Kolormuráliák sorozatunkban. Minden bizalmunk abban van, hogy Szabó Alex festőművész 2022-es falra festett jegesmedvéi a falra hányt borsónál is többet érnek az elhaladó járókelők szemében és elméjében.

A Barcika Art Nonprofit Kft. 2022-es, a korábbiakon túlmutató kreatív falfestési pályázatával a sebes éghajlatváltozás kihívásairól is igyekezett lenyomatot hagyni a város falvásznain. A pályázaton három falfestmény nyert megvalósítást. Ezek közül már bemutattuk Szentgyörgyi Erika festőművész: „Megfordult helyzet” című nagyot ható alkotását. Ennek társa, Szabó Alex: „Polar Bears” című műve, amely a Mátyás király út kisebb szárán található, a piac közelében, a 17-23-as szám alatt. 

A két, egymáshoz képest fejjel lefelé fordított és kifordított valóságdarabka — egymás komplex inverzképeként — medvék főszereplésével gondolkodtat el hatásosan, a valóságunkat korábbi sarkaiból egyre inkább kifordító klímahelyzet témájában. Ez az alkotás Kolorcity szabad ég alatti tárlatából optikailag és szellemileg is az egyik legvelősebb mű. Hamarosan a harmadik pályázatgyőztest is górcső alá vesszük!

Kazincbarcika „Kolormuráliáinak” fotói ITT érhetőek el.

Korábbi írásunk a Színes Szomszédok című alkotásról ITT, a Biciklik és halak címűről ITT, az Erdőről ITT, a Kanyargó patakról ITT, a Megfordult helyzetről ITT, az Őszi házról pedig ITT olvashatók.

További híreink

Kazincbarcika, a sportváros – minden adott a testmozgáshoz, ingyenes lehetőségek karnyújtásnyira

Dátum: 2025. okt 07. 17:39

Kazincbarcika egy olyan város, ahol a sportoláshoz minden adott. Néhány perces sétával szinte minden városlakó számára elérhetőek szabadtéri eszközök, kondigépek vagy futókörök. Népszerűek a bicikliutak, többek között a KolorPlatz és a Csónakázó-tó pályái. Vannak, akik naponta használják ezeket a lehetőségeket, hogy egészségesebbek és fittebbek maradhassanak. Emellett pedig az új pályáknak köszönhetően, egyre többen hódolnak az extrém sportoknak is Kazincbarcikán.

Iskolarendőr-program Kazincbarcikán

Dátum: 2025. okt 07. 11:07

Az iskolarendőr-program 2008-ban indult Magyarországon. A fő célja segíteni a gyermekek biztonságát az iskolákban és az iskolák környékén. Kazincbarcikán és a térségben évek óta aktívan jelen vannak az iskolarendőrök több intézményben is. A sikeresen működő projekt mellett a Kazincbarcika Rendőrkapitányság számos gyerekközpontú programot szervez és különösen nagy figyelmet fordít a megelőző jellegű előadások szervezésére is.

Kölyökatlétika versenyen bizonyítottak a KVSE fiataljai

Dátum: 2025. okt 06. 19:00

Október 4-én a Miskolci Atlétikai Centrum adott otthont a Kölyökből Atléta Program regionális döntője őszi fordulójának. A KVSE versenyzői sikeresen szerepeltek.

Éremesőt hozott a szerencsi bajnokság a KVSE súlyemelőinek

Dátum: 2025. okt 06. 14:00

Október 4-én Szerencs adott otthont a Kelet-magyarországi Tini Bajnokságnak. A súlyemelő verseny több csapat és sportegyesület részvételével zajlott, ahol a KVSE súlyemelői is megmérettették magukat.

KolorTV élőben

Programajánló

Apám üzent - család- és emlékezéstörténeti est

Mezey István Művészeti Központ

Where to go - Gaffer Mehdi (MUHI) iraki származású holland festőművész kiállítása

Mezey István Művészeti Központ

Thrash-est

Mezey István Művészeti Központ

Tökös családi játszóház

Mezey István Művészeti Központ

Emlékezzünk együtt az '56-os forradalomra!

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk