https://kolorline.hu/Sajókaza: Szépül a település

Sajókaza: Szépül a település

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Térség

Az elmúlt néhány esztendőben Sajókaza nem mindennapi fejlődésnek indult. Nyolcszázötven millió forintból szennyvízhálózatot, 121 millió forintból új óvodát építettek, orvosi rendelőt, védőnői szolgálatot, fogorvosi rendelőt bővítettek.

 

Tavaly, amikor az uniós támogatások első ciklusa lezárult a tendencia lassulni látszott, ám Stefán László, a település polgármestere elárulta, hogy 2016-ban már a következő ciklus beruházásainak előkészületeire koncentráltak. 

 

– Jó néhány pályázatot beadtunk, melyek elbírálása még nem történt meg. Ettől függetlenül tavaly sem maradtunk beruházás nélkül. Az önkormányzat gazdálkodásának hála, sosem szorultunk hitelfelvételre. Ennek köszönhetően az adósságkonszolidációs pályázat első körében elnyertünk 58 millió forintot. Ebből felújítottunk három járdát, két utat és megépítettünk két új utat. Ezen kívül minden évben pályázunk, tavaly is elnyertünk 157 m3 szociális tűzifát, melyet szétosztottunk a rászorulóknak.

 

Úgy gondolom, a település fejlődése nem állt meg – tájékoztatott a falu első embere. A 2017-es tervekről elárulta, hogy idén fejezik be a Radvánszky-kastély felújítsát is, mely Kazincbarcikával közös, Svájci Hozzájárulási Program keretében megvalósuló projekt. Az árfolyamnyereségből visszakapott 13 millió forintot szintén a kastély fejlesztésére kívánják fordítani. A beadott pályázatok pedig a szabadtéri sporteszközök kialakítását, a belvízelvezetést, a Sólyom-telepi óvoda felújítását, illetve a Nappali Szociális Központ bővítését célozzák. Ezen kívül megvásároltak egy ingatlant, a volt pékség területét, mely megkönnyíti majd az önkormányzati üzemeltetését és a közmunkások foglalkoztatását. A polgármester elárulta tavaly még 160, időnként 200 embert foglalkoztattak közmunkában, idén viszont ez a szám csökkenni fog. A hagyományos közfoglalkoztatási program mellett a közútépítés, a helyi sajátosság, valamint az illegális hulladék felszámolása projektben tudnak munkát adni a helybelieknek.

 

– Hasznunkra vált a kastély felújítása, hiszen számos rendezvényünknek ad otthont az épület. Idén ugyancsak szeretnénk csatlakozni a Kolorfesztiválhoz, a saját költségvetésünkből szakítunk arra, hogy egy művészt tudjunk fogadni. Intézményeink működtetésében törekszünk az energiahatékonyságra, jelenleg négy létesítményben működik napelemes rendszer. Ha bevételeinket nem is tudjuk növelni, próbáljuk a kiadásainkat csökkenteni – foglalta össze a 2017-es legfontosabb célkitűzéseket Stefán László.

További híreink

Megkezdődött a felgyújtott kínai sárkányszobor bontása Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jún 17. 11:50

A Szőke Gábor Miklós szobrászművész által készített alkotás január 1-jén szándékos gyújtogatás következtében súlyosan megrongálódott. A művész munkatársai június 17-én a szobor megmaradt elemeinek szétszerelését kezdték meg, a tervek szerint pedig a következő héten a teljes vázszerkezetet is elszállítják.

Kazincbarcikai dobogósok az Országos Strandkézilabda Diákolimpián

Dátum: 2026. jún 16. 15:00

Két dobogós helyezést és egy top 10-es eredményt értek el a kazincbarcikai diákok az Országos Strandkézilabda Diákolimpia június 6. és 9. között Salgótarjánban rendezett döntőjében. A Pollack Mihály Általános Iskola lánycsapata országos bajnoki címet szerzett, a Szent György Görögkatolikus Általános Iskola fiúegyüttese bronzérmes lett, míg a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium csapata a 9. helyen zárt.

Elindul a nyár Kazincbarcikán – pénteken újra életre kelnek a szökőkutak és a vízijáték-show

Dátum: 2026. jún 16. 11:10

Június 19-én (pénteken), az utolsó tanítási napon ismét elindulnak Kazincbarcika közkedvelt vizes látványelemei. Délben megnyílnak a város szökőkútjai, este pedig kezdetét veszi a Fő téri vízijáték-show idei szezonja is.

Visszavonják a zöldadót, megszűnik a lakossági temetői behajtási díj is

Dátum: 2026. jún 15. 20:08

Június 18-án tartja soron következő ülését Kazincbarcika Város Önkormányzatának képviselő-testülete. A grémium több, a lakosságot és a helyi vállalkozásokat közvetlenül érintő előterjesztésről tárgyal, köztük a zöldadó megszüntetéséről, a köztemetőbe történő lakossági gépjárműbehajtás díjmentessé tételéről, valamint a KolorFUND program folytatásáról. A városvezetés tájékoztatása szerint amennyiben a Kazincbarcikát érintő, mintegy 787 millió forintos befizetési kötelezettség kompenzációja megtörténik, a későbbiekben a kommunális adó felülvizsgálata is napirendre kerülhet.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk