Hírek

Barcika Szolg Kft. – Tájékoztatás melegvíz-szolgáltatás szüneteltetéséről

Dátum: 2020. aug 31. 12:56

A Barcika Szolg Kft. értesíti a város melegvíz-szolgáltatást igénybe vevő felhasználóit, hogy a városi távhővezeték-rendszeren történő munkavégzés miatt 2020. szeptember 2-án 07:00 órától várhatóan 2020. szeptember 3-án 23:00 óráig a távhőszolgáltatás – ezáltal a távhőszolgáltatással összefüggő használati melegvíz szolgáltatás - az alább felsorolt épületekben szünetel.

Kolorcountry - Kultúrestek Nekézsenyben

Dátum: 2020. aug 31. 10:28

Az elmúlt hétvégén Nekézsenyben került sor az idei első Kolorcountry rendezvényre.

Tour de Hongrie hajdúszoboszlói befutója

Dátum: 2020. aug 30. 20:00

HAJDÚSZOBOSZLÓ, 2020. augusztus 30. Az olasz Jakub Mareczko, a CCC Team versenyzője nyerte a Tour de Hongrie hajdúszoboszlói befutóját, de a második szakasznak magyar hőse is volt, a csaknem 130 kilométeren át szökésben lévő Szatmáry András, a magyar válogatott versenyzője az összetettben a második helyre lépett előre. A sárga mezes Jon Aberasturi – a hajrában történt bukás ellenére – megőrizte első helyét az összetettben.

Beiktatták P. Tran Si Nghi Ferenc SDB plébánost

Dátum: 2020. aug 30. 14:17

Augusztus 29-én, szombaton 17 órakor, ünnepelték a Szent Család templom felszentelésének 13. évfordulóját. A jeles alkalom során P. Tran Si Nghi Ferenc SDB plébános úr beiktatása is megtörtént.

Még lehet jelentkezni a szuper nagyi képzésre!

Dátum: 2020. aug 30. 14:00

Meghosszabbították a jelentkezési határidőt az ősztől induló "Szuper Nagyi" képzésre Kazincbarcikán.

Szombaton indult a Tour de Hongrie – Forgalomkorlátozások az útvonalakon

Dátum: 2020. aug 30. 10:00

Szombaton, augusztus 29-én Esztergomból indult az ország legnagyobb kerékpáros versenye, a Tour de Hongrie. A verseny összesen több mint 826 kilométernyi, zömében országos közúton zajlik majd és egészen a Kékestetőn kijelölt célig tart. A verseny útvonalán a közlekedők több helyszínen is ideiglenes, teljes pályás mozgó forgalomkorlátozással találkozhatnak, ezért az érintett szakaszok forgalmi helyzetéről érdemes lesz még utazás előtt tájékozódniuk a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Útinform szolgálatánál.

Tour de Hongrie első szakasza

Dátum: 2020. aug 29. 20:00

ESZTERGOM, 2020. augusztus 29. Sprintbefutóval ért véget és a spanyol Jon Aberasturi győzelmét hozta a 41. Tour de Hongrie első szakasza: az Esztergom körül kijelölt körpályán 118 kilométert tett meg a mezőny, a befutóra gyönyörű környezetben, a Bazilika lábánál került sor. A viadal történetében először született spanyol szakaszsiker.

Kétkeréken, színesen! – Készül az újabb színes házfal Kazincbarcikán

Dátum: 2020. aug 29. 15:00

Elkezdődtek a munkálatok a Csokonai út 20. szám alatti társasház homlokzatán. A pályaművekkel szembeni elvárás volt, hogy illeszkedjenek a Kolorcity-koncepcióhoz, és a város életében kiemelt szerepet betöltő témához, a kerékpározáshoz. A Tour de Hongrie és az önkormányzat közös döntése alapján a harminc beérkező pályamű közül a legsportosabb és legdinamikusabb alkotás: Dani Márton bicikliző figurája fogja díszíteni a város legújabb színes házfalát.